Blog (7)
Komentarze (271)
Recenzje (0)

Tablet Graficzny Huion E610 na Ubuntu 14.04 LTS

Strona główna@treuer25Tablet Graficzny Huion E610 na Ubuntu 14.04 LTS
24.10.2014 16:57

Witam chciałbym dzisiaj omówić urządzenie, właściwie tablet graficzny producenta Huion. Tablet graficzny oznaczony jest symbolem E610, w polskiej dystrybucji jednak widnieje jako model GT-4000. Przejdźmy od razu do tego co znajdziemy w pudełku. Oprócz samego tabletu dostajemy pióro zasilane baterią AAA 1,5 V. Bateria dołączona jest również w zestawie. Pod pióro dołączony jest stojaczek. Dodatkowo dostajemy przewód USB do zasilenia tabletu, wtyk po stronie tabletu jest zwykłym "mini USB" natomiast od strony komputera podłączamy wtykiem USB. Mamy jeszcze w pudełku instrukcję po polsku, dodatkowe rysiki do pióra (jest ich 4 sztuki). Znajdziemy również płytkę ze sterownikami, niestety dostępne sterowniki są pod Windows i Mac OS, sterowników dla Linuxa na płycie nie znajdziemy. Dostajemy również kartę gwarancyjną.

Opis Urządzenia

Wymiary tabletu graficznego: 17,6 cm x 11,5 cm x 0,7 cm 
Ilość poziomów czułości na nacisk pióra: 2048
Rozdzielczość przy odczycie pióra 4000 LPI (linii na cal)
Maksymalna wysokość odczytu: 5 mm
Moc: 0,35 W
Długość przewodu USB 150 cm
Waga netto: 0,23 kg
waga brutto 0,405 kg

Działanie z Ubuntu 14.04 LTS

Niestety tablet nie działa poprawnie "out the box" z Ubuntu. Tablet po podłączeniu działa, ale powierzchnia obszaru roboczego jest zbyt mała do powierzchni obrazu monitora. Żeby naprawić tę niedogodność trzeba zainstalować sterowniki. Ściągamy je z tej strony sterowniki. Klikając w Download ZIP.

bEELGLjH

Następnie należy rozpakować archiwum dajmy na to na Pulpit. Później otwieramy terminal i wpisujemy:

cd Pulpit
cd nazwa folderu/ze sterownikami/
make
sudo make install 
bEELGLjN

Po tym zabiegu restartujemy komputer. Po restarcie tablet działa już tak jak powinien.

Dodatkowo umieszczam link do jeszcze jednego miejsca sterowników Jest tam mojego autorstwa paczka DEB ze sterownikami co jeszcze bardziej ułatwia sprawę jeśli chodzi o instalację . Jednak jakby paczka DEB nie działała jest tam również folder ze sterownikami źródłowymi.

Udostępnij:
bEELGLkD