Blog (34)
Komentarze (271)
Recenzje (0)

HyperBowl - niezwykłe kręgle

Strona główna@tux35HyperBowl - niezwykłe kręgle
21.08.2012 00:03

Chciałbym Wam zaprezentować grę HyperBowl. Są to kręgle. Jednak żeby dostać się do kręgli trzeba pokonać przeszkody. Zapraszam.

Wersje HyperBowl

Istnieje kilka wersji HyperBowl

HyperBowl Demo (darmowa) - oferuje podstawową trasę bez przeszkód - Classic.

HyperBowl64 (darmowa) - najnowsza wersja HyperBowl. Oferuje aż 7 tras (w klasycznej wersji było 6 tras) i stała się darmowa.

Uwaga! Ta wersja działa tylko z 64-bitowymi systemami!!! Nie działa na 32-bitowych systemach! HyperBowl Arcade Edition (abandonware, kiedyś płatna) - oferuje 6 tras. Kiedyś była płatna, w chwili obecnej jest zakończone wsparcie wraz z wydaniem systemu Windows Vista. Więcej omówię później. HyperBowl Plus! Edition (płatna) - oferuje tylko 2 trasy: Classic i Pins of Rome. Jest dostarczony z pakietem Microsoft Plus! XP (Standard)

Rodzaje tras

 • Classic - klasyczna trasa i najłatwiejsza, bez przeszkód.
 • Pins Of Rome (Rzym) - trzeba na tej trasie uważać. Są tu małe przeszkody. Jednak jest bardzo łatwa.
 • High Seas (statek USS Constitution) - moim zdaniem najłatwiejsza trasa dla nowicjuszy ponieważ statek się kołysze.
 • Yosemite (las) - tutaj jest trudniej ponieważ prowadzą aż 3 drogi do kręgli i na każdej drodze jest rzeka.
 • San Francisco 2099 (San Francisco) - na tej trasie trzeba dotrzeć metodą góra-dół (czyli raz w górę, raz w dół). Trzeba uważać na tramwaje. Akcja dzieje się w roku 2099.
 • Tokyo (Tokio) - akcja dzieje się w Japonii, w Tokio. Trzeba pokonać most, wjechać do tunelu i pokonać całe miasto żeby potem dotrzeć do kręgli. Nie wolno jechać środkiem ponieważ kula będzie podskakiwać.
 • Snowboard (dostępna tylko w HyperBowl64) - akcja dzieję się w zimę. Trzeba pokonać różne zimowe przeszkody. Dostępna TYLKO w HyperBowl64!

No to zaczynamy!

Dowiedzieliście się wcześniej

 • co to HyperBowl
 • jak się gra w HyperBowl
 • jakie istnieją wersje HyperBowl
 • jakie są trasy w HyperBowl

Pobrać można wersję na 64-bity (HyperBowl64) i klasyczną Demo. Tutaj możecie obejrzeć zrzut ekranowy z pełnej wersji HyperBowl Arcade Edition:

Zrzut ekranowy z HyperBowl Arcade Edition

A tu jest film z HyperBowl (mojego autorstwa):

Co dalej z HyperBowl?

Jeżeli Wam się ta gra spodobała to pewnie nasuwa Wam się jedno pytanie: co dalej z HyperBowl? Na oficjalnej stronie producenta jest napisane:

"Sorry, sales of HyperBowl Arcade Edition have been discontinued. HyperBowl for the PC was launched on October 25, 2001, simultaneously with the launch of Microsoft Windows XP. Well over 1 million copies have been sold of HyperBowl Plus! Edition and HyperBowl Arcade Edition, primarily for use on Windows XP. On January 30, 2007, Microsoft released Windows Vista to the public, which includes many enhancements over their previous operating systems. Unfortunately, changes in the OS make Windows Vista incompatible with HyperBowl Arcade Edition. More than 5 years after the PC launch of our game, it is no longer feasible to support new platforms. Therefore, sales of HyperBowl were discontinued in March of 2007 and support was discontinued in March of 2008. Thank you for your interest in HyperBowl!"

Streszczę w dużym skrócie o co chodzi:

Sprzedaż HyperBowl została zakończona. HyperBowl został uruchomiony w 2001 roku, wraz z premierą Windows XP. Kiedy 30 stycznia 2007 roku Microsoft wydał Windows Vista okazało się że "na Viście HyperBowl nie działał". Bzdura! HyperBowl udało mi się uruchomić na Windows XP, Vista, 7. Z treści wynika też że sprzedaż została zakończona w 2007 roku a wsparcie zakończone zostało w marcu 2008 roku.

Niestety wydaje się że to koniec HyperBowl...

Kiedy przeglądałem Facebooka to wpisałem w polu Szukaj słowo HyperBowl. Okazało się że HyperBowl jest wspierany! Kilka miesięcy temu wydano wersję 64-bitową z nową trasą Snowboard a kilka dni temu wydano wersję na Linuksa!

Inne platformy

HyperBowl działa nie tylko na PC. Działa na telefonach z Androidem, iPhone, w przeglądarce! Linki do różnych wersji

znajdziecie tutaj

Podsumowanie

Postarałem się tym wpisem zaprezentować w kilku zdaniach grę HyperBowl, dałem linki do pobrania darmowych wersji, wyjaśniłem na czym polega HyperBowl, jakie są wersje, jakie są trasy, zaprezentowałem też w postaci filmu jak wygląda HyperBowl, rozwiałem też wątpliwości co do zakończenia wsparcia dla HyperBowl. Moim zdaniem HyperBowl to najlepsze kręgle!

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)