Blog (50)
Komentarze (1.2k)
Recenzje (0)

ACTA, SOPA, PIPA = tańsze gry i programy?

@underfaceACTA, SOPA, PIPA = tańsze gry i programy?23.01.2012 12:00

Teoretycznie wszyscy już wiemy co to jest ACTA, SOPA oraz PIPA. Duże kontrowersje budzą w okół siebie te trzy akty prawne, nazywane przez społeczeństwo "cenzorami internetu".

Kilka dni temu został zamknięty jeden z największych hostingów plików. Z tego co zauważyłem filesonic wyłączył możliwość udostępniania plików.

All sharing functionality on FileSonic is now disabled. Our service can only be used to upload and retrieve files that you have uploaded personally.

Kończąc wstęp i nawiązując do tytułu zastanówmy się czy teraz będzie taniej w kontekście gier, programów oraz filmów. Wydawcy od dawien dawna tłumaczyli, że ceny są wysokie ze względu na dużą skalę piractwa na świecie. Z tego powodu ceny ich produktów musiały być wysokie, aby zniwelować koszty produkcyjne oraz dodatkowo zarobić kilka $. Teraz zamykając lub zmieniając zasadę działania serwisów hostingowych (przynajmniej dopóki piraci nie znajdą innego sposobu, gry, programy, filmy oraz muzyka powinny być tańsze. Ale czy aby na pewno? Moim skromnym zdaniem tak nie będzie. Dlaczego?

Mam paru znajomych, którzy są fanami gier, na swoich półkach mają naprawdę pokaźną kolekcję tytułów, większość z tych gier to topowe tytuły. Niestety lub stety tych dwóch ziomków ma jedną wadę. Przed zakupem gry, która ich interesuje ściągają piracką wersję w sieci i sprawdzają na jakim poziomie jest gra oraz czy na ich sprzęcie jest grywalna. Osobiście im się nie dziwię jeżeli chodzi o wymagania gry.

Sam osobiście się spotkałem z jednym tytułem, w którym wymagania "pudełkowe" ni jak się miały do faktycznych wymagań gry. Natomiast co do jakości gry to tutaj bym polemizował, z tego względu iż jest wiele serwisów, w których można znaleźć recenzję. Więc skoro ja sam mam takich znajomych ilu ludzi z identycznym tokiem myślenia i działania jest na świecie? Myślę, że naprawdę dużo. Nie będąc gołosłowny polecam przeczytać ten artykuł.

Dobra bo odbiegam trochę od tematu. Osobiście uważam, że jeżeli te akty prawne ukróciły by piractwo w takim stopniu, że zostało by ono całkowicie wygaszone. Producenci i tak z nas ściągali by taką samą kasę ja teraz, albo i większą.

http://www.sadistic.pl/
http://www.sadistic.pl/

To jest moje osobiste zdanie i go nie zmienię. Wiem, że będzie pewna cześć osób, która ma odmienne.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)