Blog (50)
Komentarze (1.2k)
Recenzje (0)
@underfaceBlog na czarno - czy to legalne?

Blog na czarno - czy to legalne?

11.12.2011 00:54, aktualizacja: 11.12.2011 10:16

Witam wszystkich. Jak wszyscy widzą kila dni temu Administracja raczyła nas z okazji 9 urodzin portalu (Wszystkiego dobrego ;)) "poczęstować" nowych wyglądem oraz funkcjonalnością bloga.

W mojej opinii jest teraz świetnie ;)

Ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Dla nocnych marków, którzy przeglądają Bloga głównie wieczorami, a którym przeszkadza jasny wygląd nowej odsłony bloga, mam coś na "lekarstwo".

Obecnie większość popularnych przeglądarek umożliwia użytkownikom instalowanie dodatkowych wtyczek|rozszerzeń|pluginów|addonów - zwał jak zwał, wszystkie z tych programików mają na celu poszerzyć w mniejszym lub większym stopniu funkcjonalność naszej przeglądarki.

W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że od lat jestem fanboyem Opery i dlatego opisywana tutaj wtyczka będzie przeznaczona właśnie dla tej przeglądarki. Dodam jednocześnie, że podobne wtyczki napewno są dostępne do innych przeglądarek (do Google Chrom na pewno jest).

Dobra to do dzieła

Easy User CSS - czyli lekarstwo na lęk przed światłością ;p. Tak ta prosta wtycza w diametralny sposób potrafi zmienić niemal każdą stronę internetową według własnego widzi mi się.

400377

Całość polega na zainstalowaniu dodatku do przeglądarki. Po zakończeniu instalacji wtyczki ikonka pojawia nam się w prawym górnym rogu (miejsce domyślnie wyświetlające zainstalowane rozszerzenia). Po kliknięciu na ikonę rozwija nam się okienko do wpisywania stylu css, które będą modyfikować wygląd wybranej przez nas strony.

400379

Po wejściu na stronę bloga czyli: http://www.dobreprogramy.pl/Blog.html Klikamy na ikonce pobranej wtyczki oraz wpisujemy poniższy styl css (Tutaj dodam, że robiłem to trochę na kolanie, a aby efekt zadowolił w 100% trzeba troszkę posiedzieć nad tym).


div.content.float-right {
  background-color: #000000;
  color: #ebebeb;
}

span {
  color: #ededed;
}

body {
  background-color: #000000;
}

a.color-heading span {
  color: #f2f2f2;
}

div.entry-content blockquote {
  color: #444;
}

h1, h2,h3,h5, h3.text-h65 a, .user-info h3, a.color-heading, div.entry-content h2, header h1 a{color:#fff}

Efekt końcowy wygląda stosunkowo dobrze na kila minut pracy.

400383

Jeżeli ktoś stworzy własny ciekawy styl to na pewno nikt nie obrazi się jeżeli wrzuci go w komentach.

Pozdrawiam.

Internet
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)