Blog (50)
Komentarze (1.2k)
Recenzje (0)
@underfaceMotorola RAZR i - dzieło Motoroli napędzane procesorem Intela

Motorola RAZR i - dzieło Motoroli napędzane procesorem Intela

18.09.2012 19:08

Dziś o 11:00 czasu polskiego rozpoczęła się wspólna konferencja Motoroli oraz Intela. Która miała zaprezentować światu ich wspólne dzieło - Model RAZR i. Problem w tym, że duża część osób interesująca się produktami Motoroli wiedziała, iż Intel wsadzi w jeden z modeli swój silnik (czyt. procesor). W sumie informacja ta wypłynęła jeszcze przed konferencją Motoroli w stanach, zresztą podczas której zostały zaprezentowane 3 nowe modele z serii DROID RAZR. Dlaczego w ogóle o tym piszę? Otóż dlatego, iż odniosłem wrażenie, że duża cześć osób została zaszokowana informacją na blogu tomkab[IDF 2012] Jak działa smartfon z Androidem na Atomie? iż telefon z Prockiem Intela w ogóle istnieje.

Wracając do tematu dziś Motorola zaprezezentowała mniej więcej takie połączenie

RAZR M + Intel = RAZR i.

430543

Co można odczytać "bierzemy opakowanie z RAZR M i wciskamy weń procek Intela. Czy telefon osiągnie sukces tego najprawdopodobniej dowiemy się za jakiś czas, gdy tel będzie już od dłuższego czasu w sprzedaży.

MOTOROLA RAZR i

Tak brzmi już wcześniej wspomniana nazwa telefonu Motoroli, który będzie sprzedawany na runku europejskim. Warto zaznaczyć, że jest to model bliźniaczy do DROID RAZR M, z jedną zasadniczą różnicą. RAZR i jest wyposażony w procesor Intela. Jednordzeniowiec o taktowaniu 2GHz sprawi, że telefon mimo jednego rdzenia będzie na równi z procesorami kilku rdzeniowymi (jak się okaże w praktyce zobaczymy), póki co w benchmarku przygotowanym przez engaget jest gorzej niż razr m.

430547

RAZR i podobnie jak RAZR M ma ekran wykonany w technologi SUPER AMOLED ADVANCED i rozdzielczości qHD, przekątna wyświetlacza to 4,3 cala. Ekran jest chroniony szkłem Gorilla Glass, a sam telefon wzmocniony jest aluminiową ramką. Tył telefonu jak można się spodziewać chroni powłoka wykonana z kevlaru.

430549

Telefon wyposażony jest w dwie kamerki, tylna: 8MPx pozwala nagrywać video w 1080p, natomiast przednia posiada rozdziałkę rzędu VGA. Smartfon wyposażony jest również w fizyczny spust migawki aparatu – za co ode mnie dostaje dużego plusa, gdyż jest to element coraz rzadziej stosowany w telefonach. Wspomniany procesor to model Intel Atom Z2480, wspomagany przez 1GB pamięci RAM.

430551

Wymiary obudowy to 122,5 x 60,9 x 8,3 mm, waga smartgona wynosi 126 g. Pod korpusem kryje się bateria o pojemności 2000 mAh. Smartfon, obsługuje dwie częstotliwości Wi-Fi – 2,4 GHz oraz 5 GHz, posiada także NFC. Ale oczywiście znajdziemy tutaj łączność BT 2.1+, A-GPS’a, oraz HSDPA.

Telefon posiada złącze kart microSD, które pozwoli rozszerzyć pamięć wewnętrzna, która wynosi tylko 5GB.

RAZR i ma pojawić się na rynku już w październiku w takich rynkach jak Wielka Brytania, Francja, Niemcy oraz w krajach Ameryki Południowej i Środkowej – Brazylia, Argentyna, Meksyk.

Na koniec wisienka na torcie. Model RAZR i będzie fabrycznie posiadał odblokowany bootloader – wszystko w celu wsparcia od niezależnych developerów oprogramowania.

Co najprawdopodobniej wymusił Intel oczekując dużego wsparcia ze strony społeczności developerskiej.

Ponadto podczas prezentacji, którą możecie obejrzeć pod tym adresem livestream.com/motorolamobility nowy model porównywany jest do iPhona 4s - gdzie głównie mowa o tym iż razr i będzie działał o 40% dłużej niż iP4s wykonując te same czynności.

Ponadto to jeden z pierwszych telefonów gdzie ramkę otaczającą wyświetlacz zmniejszono do minimum. Nie wiem czy istnieje tel, który ma mniejsze obramowanie niż RAZR M/i.

p.s. Pamiętam jak Krogulec chwalił reklamy nokii (co fakt to fakt były ciekawe), ale też Motorola w tej reklamie pokazała (IMO) że też potrafi zrobić ciekawy spot reklamowy.

Hands On [youtube=http://www.youtube.com/watch?v=43c5ZOl58Ys]

SprzętTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)