Blog (50)
Komentarze (1.2k)
Recenzje (0)

Życie codzienne z brzytwą w kieszeni

@underfaceŻycie codzienne z brzytwą w kieszeni22.03.2012 20:22

Kilka osób zarówno moich znajomych jak ludzi postronnych pytało mnie jak sprawuje się tak duży telefon, w życiu codziennym. Czy używanie go za pomocą jednej dłoni jest wygodne oraz czy telefon nie ogranicza naszych ruchów, gdy trzymamy go w kieszeni jeansów. Postanowiłem szerzej odpowiedzieć na te pytania.

Palcem po ekranie

Zacznę od tego jak RAZR leży w mojej dłoni. Na wstępie tego akapitu dodam, że mam 191 cm wzrostu co czyni moje dłonie stosunkowo dużymi, dlatego na zdjęciach lub filmach produkt Motoroli może się nie wydawać tak duży jakim jest w rzeczywistości. Przechodząc do pytania, nie miałem większych problemów podczas użytkowania telefonu trzymając go w jednej ręce (prawej, w lewej było nieco gorzej, o czym niżej). Pozwoliłem sobie zrobić poglądowe grafiki jak to wygląda w moim przypadku, trzymając telefon zarówno w lewej jak i prawej ręce.

92045
92046

Pisanie smsów również odbywa się bez większych problemów. Ale jedynie gdy trzymamy telefon w pozycji pionowej. Pozycja horyzontalna wymaga już od nas trzymania telefonu oburącz. Dodam również, iż pisanie za pomocą Swypa jest dużo szybsze i przyjemniejsze i wymaga do tego jedynie kciuka. Gorąco polecam tą klawiaturę.

Jeżeli chodzi o trzymanie telefonu, to robiąc to prawa dłonią nie mamy problemy z blokowaniem, czy zmianą głośności telefonu. Gorzej pod tym względem wypada dłoń lewa gdyż aby zablokować telefon bądź zmienić poziom głośności musimy nieco przesunąć sam telefon w naszej dłoni.

Telefon w kieszeni

A więc jak wygląda wygoda trzymania tego dość dużego telefonu w kieszeni. Dla osób, które nie czytały żadnej z wcześniejszych części przypomnę, że gabaryty telefonu to: (wys. x szer. x grub.): 130,70 x 68,90 x 7,10 mm

Telefon bez problemu mieści się w męskich jeansach (standardowych, nie mówię to o spodniach dla skate’ów czy spodniach typu rurki). Sam telefon jest mniej odczuwalny gdy stoimy oraz podczas zwykłego chodu czy nawet szybszego marszu, niż mój poprzedni telefon jakim był Samsung i5700. Pod tym względem duży plus. Trochę gorzej sprawa się tyczy takich czynności jak np. przykucnięcie gdy chcemy zawiązać obuwie, czy siedzenie na krześle. Tutaj obecność telefonu ze względu na swoją wysokość oraz szerokość jest odczuwalna, ale ponownie nawiąże do i5700, gdyż te odczucia są na identycznym poziomie, a przypominam, że Motorola jest dużo większa.

Chciałbym również zaznaczyć iż telefon nie jest w ogóle widoczny, gdy trzymamy go w kieszeni. Dla potwierdzenia tego dodam odpowiednie zdjęcia. Jak widzimy (a raczej nie widzimy) telefon w kieszenie w pozycji stojącej .

Telefon w kieszeni - pozycja stojąca
Telefon w kieszeni - pozycja stojąca (zbliżenie)
Telefon w kieszeni - pozycja siedząca
Telefon w kieszeni - pozycja siedząca

Mimo dużych gabarytów telefonu, podczas użytkowania jest ona bardzo wygodny. Ja osobiście pod tym względem daję 5/5, gdyż nie miałem większych problemów podczas trzymania go jedną ręką. Podobnie nie odczuwałem większego dyskomfortu podczas trzymania telefonu w kieszeni spodni - poza pozycją siedzącą. Zaznaczę też, że telefon momentami jest niewyczuwalny, przez co złapałem się na myśleniu, że gdzieś telefon zostawiłem.

Pozostałe części

Multimedialna Brzytwa - testujemy Motorolę RAZR MotoCast - Dostęp do plików wszędzie i prawie zawsze Mądry Android - czym są działania inteligentne w Motoroli RAZR Czy jestem taki Super? Super AMOLED w Motoroli RAZR Czas start - pierwsze uruchomienie Motoroli RAZR Work and Play Kit - unboxing zestawu dla Motoroli RAZR Unboxing oraz pierwsze wrażenie - testujemy Motorole RAZR

------------------------------------------ Materiał został przygotowany w ramach konkursu „Testuj i wygraj Motorola RAZR™” Więcej informacji na temat telefonu znajdziecie w aplikacji testowej: https://apps.facebook.com/mototesty/Article/view/list/id/36

Autor: Dariusz Rogóż

Telefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)