Blog (107)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (0)

nbnotify - krótko o rozwoju aplikacji

Strona główna@webnullnbnotify - krótko o rozwoju aplikacji
26.09.2012 02:00

Ostatnio nachodzą mnie myśli aby stworzyć interfejs w QT do nbnotify. Koncepcja jest taka aby utworzyć ikonkę w trayu i z niej wybierać "Zarządzaj wpisami" i w tym okienku pojawiłaby się lista wpisów, możnaby dodawać lub usuwać wpisy.

Dodawanie nowych wpisów byłoby przy pomocy dialogu z podpowiedziami a mianowicie ja widzę to tak - po lewej duża ikona wtyczki np. logo dobrychprogramów, twittera albo rss i w zależności od tego co wpiszemy w polu po prawej to dobierze nam się automatycznie wtyczka obsługująca ten adres a jej logo po lewej stronie. W razie niepowodzenia w wykrywaniu typu adresu url możnaby kliknąc na ikonę znaku zapytania i wybrać ręcznie wtyczkę.

Z projektu subget mógłbym przepisać okno dialogowe z listą wtyczek, z możliwością włączania i wyłączania. nbnotify jest aktualnie w stanie obsługiwać inne metody powiadamiania użytkownika o nowych wpisach, komentarzach i postach. To, że libnotify jest domyślnie zaimplementowane nie oznacza, że nie można tego wyłączyc i zamiast tego włączyć np. powiadomienia na dowolny komunikator czy nawet na e-mail.

Inny sposób powiadomień można w bardzo sposób zaimplementować ponieważ libnotify jest zaimplementowane w nbnotify jako wtyczka którą można zwyczajnie wyłączyć i podłączyć w jej miejsce coś własnego jak np. powiadomienia na Jabbera.

Widzę, że użytkownik "tfl" z którym zawsze toczyłem spory podpatrzył mój sposób i napisał jakiś widget do najnowszego Windowsa. Dlatego ja zadam teraz pytanie - a co z Windows XP? Też obsłuży?

nbnotify od samego początku jest projektem nastawionym na to aby działał w Linuksie i FreeBSD w każdym środowisku graficznym z kopa a w dodatku ma możliwość rozbudowania funkcjonalności o inne serwisy internetowe poza blogami dobrychprogramów, przede wszystkim może być używany jako biblioteka, oraz obsługuje różne sposoby powiadamiania o nowych wpisach.

Myślę, że jeden tydzień pracy po pół godziny lub godzinę dziennie i interfejs w QT byłby skończony. W GTK może by to zajęło krócej ale jednak chciałbym zrobić to porządnie : )

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)