Blog (107)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (0)

Windows 8 na ekranie dotykowym 21.5"

Strona główna@webnullWindows 8 na ekranie dotykowym 21.5"
16.12.2012 11:28

Taki mały test na panelu dotykowym Nextwindow 1950, było trochę przygód z nim dlatego będzie co opisać.

443533

Instalacja...

Udałem się na stronę producenta aby zainstalować sterowniki ponieważ jak się okazało nie ma ich w Windows Update.

Pobrałem sterowniki dla Windows 8 ale jak po ich zainstalowaniu panel dotykowy nie został wykryty. Wpadłem na pomysł aby zainstalować sterowniki dedykowane do Windows 7 i... zadziałało. No cóż, dziwne... pewnie wina producenta.

Oprócz tego na tym samym kablu USB jest jeszcze karta dźwiękowa Samsunga, została poprawnie wykryta przez system i mogłem odtwarzać dźwięk na głośnikach monitora. To wszystko zostało obsłużone przez wbudowane sterowniki w Windows 7.

Odpalamy!

Ekran dotykowy działa jak potłuczony, nie wiem z jakiego powodu ale pod linuksem aż tak nie wariuje, pewnie wina sterowników które są jak najbardziej oddzielne dla obu systemów.

Windows 8 poprawnie wykrywa dwa palce pomimo, że sam panel wykrywa do 3-4 punktów. Cóż, sterownik własnościowy pod linuksem też wykrywa jedynie 2 palce co jest dziwne.

Jako, że jest to monitor a nie tablet to nie da rady dotknąć rogów ekranu gdzie na tabletach łatwo jest je dotknąć - wystarczy zjechać na niego z plastiku, tutaj jednak plastik jest o wiele wyżej od warstwy dotykowej (taka ramka wykonana z plastiku).

Wykrywanie gestów w Windows 8 jest w porządku ale to co się dzieje ze sterownikiem lub samym sprzętem przechodzi ludzkie pojęcie - któryś z punktów ucieka, po prostu pojawia się w innym miejscu? Pod linuksem nie było aż tak źle, może jednak sterowniki dla Windows mają jakieś bugi.

(https://www.youtube.com/watch?v=-zNBjsmonLM )

Nagrałem dla Was "króciutki" filmik jak to wszystko wygląda. Tak, wiem, że głos jest do bani. Może mój głos nie jest do bani ale mikrofon w lustrzance owszem. Niestety nie mam lepszego sprzętu na chwilę aktualną jeśli chodzi o mikrofon bo co do jakości wideo w lustrzance to nie mam zastrzeżeń (nagrywa bardzo płynnie i wyraźnie w 1080p).

Przed zakupem monitora dotykowego polecam najpierw w internecie sprawdzić jakość panelu dotykowego bo możecie trafić na niezłą "perełkę" ;-)

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)