Blog (412)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)

Amazfit Cor, czyli Mi Band 2 z porządnym wyświetlaczem

@wojtekadamsAmazfit Cor, czyli Mi Band 2 z porządnym wyświetlaczem
09.05.2018 17:33

Amazfit Cor to kolejna propozycja smartbanda siostrzanej firmy Xiaomi. Choć opaska na rynku istnieje od ponad pół roku, to bardzo długo zwlekałem z jej recenzją, ponieważ czekałem na wersję międzynarodową (angielską).

Patrząc na gadżet, można stwierdzić, że jest to model pośredni między uwielbianym Mi Band 2, a Amazfit Bip.

151816
151817

Cor nie oferuje dużo więcej niż druga generacja opaski Xiaomi. Najważniejszą różnicą jest zmiana wyświetlacza OLED na kolorowy ekran IPS o rozdzielczości 80 x 160 pikseli i przekątnej 1,23 cala. Teraz dane zbierane przez opaskę mogą być dokładniej prezentowane bezpośrednio na niej. Bez potrzeby zerkania na ekran smartfona.

651532

Szczerze nie wiem, czy ten model nadal można nazywać smartbandem, czy już smartwatchem? Różnica między tymi dwoma pojęciami jest tak elastyczna, że trudno się zdecydować. Dlatego też będę używał ich naprzemiennie.

Ogólnie rzec biorąc, Amazfit Cor jest świetnie wykonany — wszystkie elementy są idealnie spasowane. Jednym słowem jakość na najwyższym poziomie. Konstrukcja jest łudząco podobna do modelu Pace. Składa się ona z dwóch części.

651535

Góra to dotykowy wyświetlacz — chroniony szkłem gorilla 2.D i „opatulony” ceramiczną ramką (choć inne źródła mówią, że to stal nierdzewna). Taki zestaw daje gwarancje, że gadżet nie wyłapie szybko rys podczas pierwszych miesięcy użytkowania. Jeśli wykorzystano ten sam materiał co w Pace, to możemy być o to spokojni. Spód urządzenia został wykonany z poliwęglanu, gdzie znajdziemy standardowy czujnik tętna i dwa styki do ładowania.

151820
151821

Podobnie jak Mi Band 2, czy Amazfit Healt, Amazfit Cor ma miękki silikonowy pasek, który jest wymienny, choć dostępność zamienników nie jest łatwa, ze względu na niestandardowe mocowanie.

651541

Zapięcie paska (klips) jest teraz szerszy i daje gwarancję, że opaska nie wypnie się sama podczas treningu.

151823
151824

Urządzenie

Amazfit Cor posiada dotykowy wyświetlacz, a menu zostało tak zaprojektowane, abyśmy mogli nawigować po nim prostymi gestami. Wśród podstawowych funkcji znanych z Mi Band 2 znajdziemy krokomierz, pulsometr, licznik kalorii i licznik odległości, jak również monitorowania snu.

151825
151826
151827
151828

Dodatkowo pojawiło się centrum wiadomości, pogoda, timer i alarm oraz ustawienia. W podmenu ustawienia zmienimy tarczę zegarka, jasność i opcję blokady urządzenia.

151829
151830

Centrum wiadomości

W Mi Band 2 w najlepszym wypadku na oledowym ekranie mogliśmy zobaczyć tylko ikonkę, z jakiego programu otrzymaliśmy wiadomość, a w Cor możemy odczytać bez problemu jego treść. Wszystkie tekstowe notyfikacje z aplikacji okraszone są ikoną i nazwą programu. A nieprzeczytane wiadomości są agregowane w omawianym Centrum wiadomości.

651560

Funkcja ta działa świetnie, póki w wiadomości nie pojawią się polskie lub inne litery diakrytyczne, wtedy zamiast ich zobaczymy kwadraciki ze znakiem zapytania.

651562

Jest to ewidentnie problem softwarowy, który producent może bez problemu rozwiązać na dwa sposoby: dodać dodatkowe znaki do obsługi lub zmienić je na standardowe ASCII.

Pogoda

Informacje o pogodzie jest cyklicznie odświeżana, jeśli Cor jest połączony ze smartfonem i dedykowana aplikacja działa w tle. Wchodząc w tę sekcję możemy prześledzić prognozę na 7 kolejnych dni.

151833
151834

Tarcze Zegarka

W najnowszej wersji oprogramowania standardowo mamy dostępne pięć różnych tarczy zegarka. Większość z nich jest cyfrowa i różni się delikatnie układem i ilością prezentowanych danych.

651571

Na pewno każdy znajdzie coś, dla siebie. Tak samo, jak w Amazfit Bip, mamy możliwość pobrania dodatkowych tarcz stworzonych przez użytkowników.

151836
151837
151838
151839

Mi FIt

Synchronizacja danych między telefonem a Amazfit Cor odbywa poprzez Bluetooth. Aby sparować urządzenia ze sobą, będziemy potrzebowali aplikacji Mi Fit — dokładnie tej samej co w przypadku opasek Mi Band. Z jej poziomy będziemy zarządzać pozostałymi ustawieniami opaski (między innymi notyfikacje, lokalizacje opaski, czy wykrywanie tętna) i i otrzymywać aktualizację oprogramowania.

651581

Mi Fit od ostatnich moich recenzji nie przeżyło żadnej znaczącej rewolucji. Sukcesywnie Xiaomi poprawia znalezione usterki i dokładka obsługę kolejnych smart-bandów i zegarków.  Dokładność pomiarów (ilości przebytych kroków) jest praktycznie taka sama jak w Mi Band 2. Producent nie podaje żadnych szczegółów specyfikacyjnych, dlatego można przypuszczać, że wykorzystano dokładnie ten sam podzespoły co w opasce Xiaomi.

651583

Bateria

Akumulator ma pojemność 170mAh i jest litowo-polimerowy — takie informacje widnieją na opakowaniu urządzenia. Czas działania deklarowany przez producenta to około 12 dni. W moim przypadku średnia czasu życia to 10 dni. Wszystko zależy od intensywności użytkowania i włączonych opcji (np. ciągły monitoring pulsu).

651586

Baterię naładujemy za pomocą dedykowanego kabla z magnetycznym złączem, który dołączony jest do zestawu.

Podsumowanie

Amazfit Cor z czystym sumieniem mogę uznać za bardzo dobry produkt. Pod względem konstrukcyjnym nie mam żadnych uwag. Wykorzystane materiały są bardzo dobrej jakości. Także wygląd jest niczego sobie — świetnie wygląda na ręce.

Zastosowany wyświetlacz IPS nie ma dużego wpływu na żywotność baterii, a daje więcej możliwości niż monochromatyczny OLED w Mi Band 2. Małym minusem jest jego słaba czytelność w pełnym słońcu i brak obsługi polskich szlaczków :(

Cena to kolejny plus. Zapłacimy za niego nie więcej niż 55$ z darmową wysyłką ze sklepu Gearbest lub 239zł ze sklepu znalezionego na Ceneo.pl. To czyni go bardzo przystępnym, jeśli porównamy go z innymi pokrewnymi produktami konkurencji.

SprzętTelefonyHobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)