Blog (395)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)

Android - Launcher naprawdę Smart

@wojtekadamsAndroid - Launcher naprawdę Smart07.05.2013 20:11

Koniec weekendu majowego już ostro za nami. wojtekadams już wypoczęty i zrelaksowany byczeniem się w ogródku ;) Teraz swobodnie można wrócić do rzeczy, które naprawdę sprawiają jemu ogromną przyjemność...

W tymże wpisie chciałbym wam przedstawić jedno z moich ciekawszych odkryć w Android Markecie (znaczy się w Google Play - jakoś nie mogę się przyzwyczaić do tej nazwy), którym jest Smart Launcher.

465363

Po kilkunastu minutach użytkowania wiedziałem już, że będzie mi ciężko rozstać się z tym Lanucherem - no i tak też się stało, albowiem używam go do dziś i chciałbym was przekonać do wypróbowania tej aplikacji.

Smart Launcher charakteryzuje:

  • duży minimalizm, który zarazem nie wyklucza estetyki
  • niskie zużycie pamięci Ram
  • interfejs konfiguracyjny, który jest bardzo przyjazny nawet dla mało zaawansowanego użytkownika

Po instalacji aplikacja przeprowadza nas przez kreatora konfiguracji, gdzie wybieramy domyślne aplikacje (odtwarzacz muzyki, przeglądarka, czy klient e-mail). Po tej czynności generowany jest główny ekran gdzie owe aplikacje układane są w kształcie "kwiatu" tuż pod dużym zegarem.

Przykładowy wygląd
Przykładowy wygląd z innymi bąbelkami

"Baloniki", które tworzą "kwiat" możemy swobodnie modyfikować (kolor, kształt, ikonę) i w wedle swoich preferencji, a także dodać nowe "baloniki" z aplikacjami do których chcemy mieć szybki dostęp.

Edycja balonika
Edycja balonika

W lewym dolnym rogu ekranu znajduje się ikonka (widoczna poniżej), dzięki której mamy możliwość rozwinięcia całej listy zainstalowanych aplikacji z podziałem na kategorię.

Ikona listy aplikacji
Ikona listy aplikacji
465375

Oczywiście aplikacje możemy samodzielnie "uporządkować" przeciągając je do wybranych kategorii lub po prostu ukryć apki, których nie chcemy oglądać, a w systemie być muszą.

103988
103989

Dodatkową zaletą Smart Launcher'a jest to, że samodzielnie potrafi skatalogować zainstalowane aplikacje i naprawdę dobrze mu to wychodzi ;)

Nie obyłoby się bez wspomnienia o "zaawansowanej" konfiguracji ;) Możemy dostosować aplikację do użytkowania jej w lewej dłoni, czy zmienić wygląd zegara lub wspomnianych wcześniej "baloniko-bąbelków". Kolejną ciekawą właściwością SL jest wsparcie dla motywów pasujących z LauncherPro i ADW Launcher.

Głowne menu programu
Ogólne ustawienia

[join][img=a3][join][img=a2]

Ktoś za raz zapyta: "A widgety gdzie?" Otóż są ale tylko w wersji płatnej :( Jeśli posiadamy taką wersję możemy włączyć dodatkowe ekrany, na których umieścimy wybrane przez nas widgety. Tak pisałem wyżej w opcjach "zaawansowanych" mamy możliwość wybrania z ilu ekranów chcielibyśmy korzystać, czy ustawić rozmiar siatki.

Ikona ekranu widgetów
Ikona ekranu widgetów
465388

i tyle... ;) Mam nadzieję, że tym wpisem trochę Was zainteresowałem owym launcherem.

pozdrawiam, wojtekadams

No i jak zawsze nagroda! Tym razem kot, ale nie mój tylko Simona ;) [youtube=http://www.youtube.com/watch?v=LpHpm_b0vRY]

ProgramowanieTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)