Blog (400)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)
@wojtekadams[Blender] Bananowy koktajl na dobry początek tygodnia!

[Blender] Bananowy koktajl na dobry początek tygodnia!

21.11.2011 10:11, aktualizacja: 09.04.2013 11:30

Idąc za ciosem mody na gotowanie, którą rozpoczął DjLeo też postarałem się przygotować dobry przepis! Przyznam szczerze, że kucharzem dobrym nie jestem. Nigdy nie udało mi się niczego dobrze upiec - nawet mam problem z zagotowaniem jajek na twardo, ale co tam raz się żyje!

Będąc ostatnio u znajomych spróbowałem bardzo dobrego koktajlu z bananów, który tak mi posmakował, że teraz pije go prawie codziennie.

Dobra teraz do rzeczy! Co potrzebujemy?! Na pewno kilka bananów - na początek mogą być dwa. Prócz tych przepysznych owoców potrzebujemy także mleko, jedno jajko i szczyptę cukru waniliowego. Prócz wymienionych składników będziemy potrzebować urządzenia, którym zmiksujemy to wszystko w jedną całość, ja użyłem blendera, który dostałem od Mikołaja w poprzednim roku.

398743

Banany obieramy ze skórki, tniemy na 3 części i wrzucamy do blenderowego pojemnika, zalewamy mlekiem (tu każdy musi patrzeć na siebie - ja lubię jak koktajl jest gęsty) - w moim przypadku to 1 szklanka, wbijamy jajko i dodajemy szczyptę cukru waniliowego. Teraz musimy to wszystko dokładnie zmiksować! … Gdy już banany z pozostałymi składnikami zmienią się w jedną płynną konsystencję, to możemy przelać płyn do szklanki - udekorować i cieszyć się pysznym smakiem :)

398745

Aby z całość nabrała klimatu dobrychprogramów to przyrządzony koktajl możemy podać z zapiekanką DjLeo :)

PoradnikiHobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)