Blog (408)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)

Cooper FK50 z klawiaturą w kieszeni

Strona główna@wojtekadamsCooper FK50 z klawiaturą w kieszeni
30.09.2014 10:14

Nie zawszy mamy miejsce na zabranie notebooka, w podróż gdzie ilość bagażu jest ograniczona. Z drugiej strony przenośne komputery wypychane są przez tablety, które stały się już standardowym wyposażeniem naszego plecaka, czy torebki. Jednak czasami zdarza się, że musimy na takim urządzeniu napisać dłuższą wiadomość lub przygotować notatkę ze spotkania - do czego klawiatura ekranowa zupełnie się nie nadaje, chociażby przez to że zajmuje 1/2 ekranu i cały tekst nie jest widoczny.

Dlatego też w część futerałów/obudów do tabletów zawiera klawiatury, czy to podłączane po USB, czy po Bluetooth, ale takie futerały delikatnie mówiąc niszczą design urządzeń.

530210

Dlatego ja wybrałem Cooper FK50 jako dodatek, do mojego zestawu podróżnika. FK50 to bezprzewodowa klawiatura wykorzystująca technologię Bluetooth 3.0, aby połączyć się z urządzeniem. Zaś dzięki niewielkim rozmiarom (12.7 x 0.45 x 4.1 cala) i składanej konstrukcji staje się naprawdę mobilnym gadżetem, który nie będzie nam przeszkadzał w walizce, czy nawet kieszeni kurtki.

Cooper FK50 przede wszystkim został stworzony, aby współpracować z systemami operacyjnymi w odsłonach mobilnych takich jak Android, czy iOS, ale także możemy go połączyć z desktopowym Windowsem, czy Linuxem. Klawiatura oferuje 66 przycisków, wraz z dodatkowymi funkcyjnymi - kombinacja klawisza FN. Z punktu polskiego użytkownika pojawia się problem ponieważ keyboard nie posiada drugiego klawisza alt przez co nie wymusimy w prosty sposób wydrukowania polskiego znaku na ekranie.

530213

Podczas testowania zorientowałem się, że mój telewizor posiada Bluetooth i także wykrywa ową klawiaturę, która i w tej współpracy sprawdza się bardzo dobrze, czy to w wbudowanej przeglądarce, czy w aplikacji Youtuba.

530215

W podróży

Na spodzie urządzenia producent zamontował (schował) parę wyciąganych nóżek, które po złączeniu służą nam jako podstawka dla tabletu. Możemy dzięki nim ułożyć ekran w pozycji pionowej lub poziomej, zależnie od żądanego przez nas trybu pracy.

530218
119314
119315

A ile pracy na baterii?

Wbudowany akumulator litowy o pojemności 200mAh zapewnia do 20 godzin ciągłej pracy na jednym ładowaniu. A gdy bateria już nam padnie to naładujemy ją w przeciągu 1-2 godzin z pomocą dowolnej ładowarki z microUSB.

119316
119317

Cooper FK50 to dobre rozwiązanie dla ludzi mobilnych, niewielka waga i rozmiary klawiatury dają nam możliwość zabrania jej ze sobą bez większego trudu. Ludzie, u których tablet stał się podstawowym narzędziem pracy, a lubiący sklecić kilka słów ma fizycznej klawiaturze powinni w taki gadżet się zaopatrzyć.

Ja oceniam FK50 na solidną piątkę :)

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)