Blog (421)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)

Lista ciekawych applet'ów dla Ubuntu - #2

@wojtekadamsLista ciekawych applet'ów dla Ubuntu - #222.04.2011 18:28

Wojtek obietnic dotrzymuje i dzisiaj publikuje "GNOME Indicator applets" część II :) W dzisiejszym wpisie weźmiemy pod lupę: Netspeed, Timer-Applet,Sensors Applet

Netspeed

Aplet ten pokazuje aktualną prędkość (DL/UP) naszego połączenia internetowego. Aplet także potrafi wyświetlić kilka szczegółów na temat wybranego urządzenia sieciowego, które aktualnie monitoruje.

383287

Instalacja: Po prostu wpisujemy poniższe polecenie w terminalu: sudo apt-get install netspeed

Timer-Applet

Jest to klasyczny minutnik, który odlicza minuty do zakonczenia jakieś czynności. W applecie możemy dodać klikanaście preforowanych "odliczeń". Po zakończeniu wyznaczonego czasu Minutnik wyrzuca nam okienko z informacją i odgrywa melodyjkę na życzenie :)

383291

Instalacja: CTRL+C, CTRL+V sudo apt-get install timer-applet

Sensors Applet

Sensors Applet jest apletem, który wyświetla aktualną temperaturę z czujników sprzętu (w tym temperature procesora; dysku, prędkości wentylatorów, napięcie).Zawiera prosty, ale wysoce konfigurowalny wyświetlacz i intuicyjne interfejs użytkownika. Alarmy mogą być ustawione dla każdego czujnika w celu powiadomienia użytkownika, czy próg wysokiej lub niskiej wartości został osiągnięty, także możemy skonfigórować go do wykonywania danego polecenia w określonych przypadkach.

383295

Instalacja: Polecenie przeklejamy do terminala: sudo apt-get install sensors-applet

OprogramowanieLinux
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)