Blog (421)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)

Lista ciekawych applet'ów dla Ubuntu - #3

@wojtekadamsLista ciekawych applet'ów dla Ubuntu - #328.04.2011 11:45

W związku z dzisiejszą premierą Ubuntu 11.04 publikuje kolejną część listy ciekawych appletów. Mam nadzieję, że ten wpis spotka się z taką samą aprobatą jak poprzednie :)

Touchpad-indicator Jest to prosty applet spełniający niesamowicie potrzebna funkcję jaką jest wyłączenie Touchpada - na pewno przyda się użytkownikom notebooków. Oprócz wspomnianej funkcjonalności Tauchpad-indicator oferuje konfigurację skrótów klawiaturowych wyłączających/włączających touchapada.

383666

Applet jest dostępny w repozytoriach autora:

sudo add-apt-repository ppa:lorenzo-carbonell/atareao sudo apt-get update && sudo apt-get install touchpad-indicator

Indicator-Virtualbox Dzięki Indicator-Virtualbox mamy możliwość szybkie odpalenie naszych wirtualnych maszyn.

383670

Applet możemy zainstalować wpisując poniższe komendy w terminalu: sudo add-apt-repository ppa:anton-sudak/indicators sudo apt-get update && sudo apt-get install indicator-cpufreq

Media Applet

Gnomowy aplecik do łatwego zarządzania urządzeniami. Media-applet może działać jako normalna aplikacja (z ikoną w obszarze powiadomień) lub po prostu jako aplet. MP potrafi od montować wszystkie partycje z wymiennego urządzenia za pomocą jednego kliknięcia, a dzięki "File Monitor" możemy na bieżąco monitorować rozmiar wolnego miejsca na naszych dyskach. Instacja: Na poniższej stronie znajdziecie paczki *.deb. http://code.google.com/p/media-applet/downloads/list[color]

383674

Jest to ostatnie wydanie opisów z serii "Lista ciekawych applet'ów dla Ubuntu", albowiem lista appletów z którymi miałem przyjemność już się skończyła. Jak kiedyś znajdę coś ciekawego na pewno dam Wam znać!

wojtekadams[color]

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)