Blog (423)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)
@wojtekadamsnetvi.tv | telewizja idealna ?

netvi.tv | telewizja idealna ?

10.09.2013 01:10, aktualizacja: 10.09.2013 11:35

Jakiś czas temu Xyrcon na łamach naszego portalu pisała na temat telewizji internetowej NextPlus, która chwilowo zawiesiła swój rozwój na rzecz TV mobilnej w Play, ale ekipa zamierza wrócić w połowie 2014 kiedy to zakończą projekt dla operatora P4. NextPlus w swojej ofercie ma większość kanałów z naszego terestiala, aby je oglądać będziemy musieli w przyszłości zapłacić 9,90zł na miesiąc - z ofertą możecie zapoznać się pod linkiem o TU. <= to jest link :D

Konkurencja nie ŚPI

478765

Aby takich operatorów pojawiło się więcej nie trzeba było długo czekać i właśnie o jednym z takich operatorów chciałbym napisać słów kilka, a jest nim Netvi, który część kanałów z naziemnej telewizji cyfrowej posiada w swojej ofercie za "darmo"! Napisałem część albowiem na tą chwilę brakuje stacji TVNu, czy Polsatu, ale to wszystko ma się zmienić za decyzją KRRiT, w której ustalono, że kanały takie jak TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV4, Puls i programy regionalne mają być dostępne za darmo w telewizji internetowej (więc to tylko kwestia czasu). Oczywiście w ofercie Netvi znajdują się także płatne kanały w kilkunastu różnych kombinacjach (oferta ma być cały czas powiększana).

Netvi i jego misja

Operator na łamach swojej strony piszę że jego usługa jest idealna o jakiej marzyliśmy: bez długoterminowych umów i zobowiązań, dostępna na większości urządzeń jakie posiadamy, bez dodatkowych urządzeń, kabli i całego tego zamieszania i przede wszystkim za "darmo". Wspomina także , że ich działalność to misja, a jej postulaty brzmią;

  • Wolność - Ty decydujesz co, kiedy, jak, gdzie i na jakim urządzeniu oglądasz;
  • Równość - wszyscy telewidzowie mają te same prawa niezależnie od koloru skóry, wyznania czy ulubionego kanału telewizyjnego;
  • Braterstwo - tworzymy społeczność, wspieramy się, wspólnie rozwijamy netvi

Z łudząco podobne do postulatów Wielkiej Rewolucji Francuskiej? Tylko kto w tym wypadku poniesie Śmierć? Wielkie molochy jak nc+? - nie sądzę...

No to może skorzystajmy?

Korzystanie z netvi.tv jest bardzo proste wystarczy założyć konto na stronie operatora i cieszyć się kilkunastoma darmowymi programami wszędzie gdzie tylko znajdziemy Internet. Programy możemy oglądać na komputerach wyposażonych w:

  • system operacyjny: MS Windows Vista, MS Windows 7, Mac OS X 10.6
  • przeglądarkę: Internet Explorer 8.0+, Firefox 6.0+, Safari 5.1+, Google Chrome i pokrewne
  • wtyczki: Adobe Flash Player w wersji 11.2+. Włączona obsługa ciasteczek oraz Javascript

a także w tabletach i smartfonach z Androidem (w wersji 3 lub wyższej). W planach także jest udostępnienie aplikacji na urządzenia z pod loga nadgryzionego jabłka i telewizorach Smart TV.

Podczas odtwarzanie na PC mamy możliwość powiększenia okna na cały obraz (głupio jakby nie było), czy szybkiej zmiany kanału na inny. Pod aktualnym contentem z danego serwisu mamy dostęp do EPG - jeśli jest nadawane przez właściciela stacji.

Okineko z PC
Okineko z PC
TVN nie bangla :(
Lista kanałów

Na Zielonym Robociku jest podobnie... brakuje EPG (trochę to boli - mogliby chociaż wyświetlać present followinga) , ale w zamian mamy wybór jakości transmisji - co zapewne przyda się użytkownikom korzystającym z internetu mobilnego.

478781

Ale czy na pewno "za darmo"

Jak ktoś uważnie czytał od samego początku brałem w cudzysłów słowo darmo, dlaczego? Bo nigdy nic nie ma za darmo... aby się dowiedzieć jak płacimy za korzystanie z usług Netvi musimy zajrzeć do Regulaminu, którego z reguły nikt nigdy nie czyta, a akceptuje podczas rejestracji. Pokrótce naszą zapłatą za korzystanie z usług tego operatora są nasze dane osobowe, lokalizacyjne, które mogą zostać wykorzystane dla celów realizacji Usługi, marketingu bezpośredniego usług własnych (cokolwiek to znaczy). Czy to dużo? Moim zdaniem NIE.

Ode mnie

Korzystam z Netvi od dłuższego czasu i muszę przyznać, że wszystko działa na poziomie: zero przycinek, w miarę dobra jakość wideo. Jeszcze nie dawno w ramach testów mogłem korzystać z odpłatnych kanałów zupełnie za Free. Z ręką na sercu mogę ową usługę polecić wszystkim, którzy chcą od czasu do czasu oglądnąć coś transmitowane w TVP lub innych kanałach dostarczanych przez tego operatora. Jedynym minusem tej usługi jest to że dostępna jest tylko na terenie naszego kraju, ale to wynika z ograniczeń wymuszanych przez właścicieli stacji, a nie samego operatora.

Zapraszam do testowania i dzielenia się opiniami ;)

wojtekadams

478788
InternetPoradniki
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)