Blog (421)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)

Qmote S — sprytny przycisk

@wojtekadamsQmote S — sprytny przycisk30.10.2016 19:04

Już przy okazji kilku wpisów wspominałem, że odwiedziłem tegoroczne targi IFA, na których nawiązałem kilka fajnych kontaktów, które zaowocowały współpracą! Dzięki czemu mogę Wam prezentować gadżety różnej maści. W tym tygodniu przyszedł moment na Qmote S firmy Qblinks.

606398

Ów gadżet wyglądający jak prosty breloczek jest niczym innym jak programowalnym pilotem (przyciskiem) do smartfona. Łączy się on z naszym urządzeniem mobilnym za pomocą protokołu Bluetooth.

Urządzenie przypomina przerośniętą kostkę do gry na gitarze. Obudowa zostało wykonane z tworzywa sztucznego przypominającego szczotkowany metal – producent deklaruje, że jest ona wodoodporna. Na jednej ze stron znajduje się nadrukowane logo produktu, zaś z drugiej przycisk w towarzystwie małej diody LED.

139033
139034

W zestawie z Qmote S znajdziemy karabińczyk i dwustronną nalepkę, aby przykleić go do dowolnej powierzchni.

139035
139036

Żeby zacząć korzystać z urządzenia jest potrzebna dedykowana aplikacja (aktualnie dostępna dla iOS i Android).

606409

Gdy już ją zainstalujemy (i zarejestrujemy się w usłudze producenta) musimy dokonać sparowania „pilota” z telefonem. Proces nie jest trudny – składa się z 3 kroków.

606411

Qmote S oferuje nam dziewięć kombinacji kliknięć, do których możemy przypisać, aż do 22 różnych zachowań.

606413

Przykładowo możemy wykonać/odebrać połączenie telefoniczne, uruchomić nawigację z góry ustalonym celem, jako aktywator migawki w aparacie telefonu, czy włącznik latarki. Naprawdę istnieje mnóstwo rozmaitych funkcji, do których może być wykorzystany Qmote S. Ograniczeniem jest nasza wyobraźnia ;)

Dzięki możliwością zdefiniowania kliknięć dla Muzzley, Lifx i WeMo możemy rozszerzyć możliwości naszego inteligentnego domu (https://qblinks.com/integrated_services ).

Dodatkowo Qmote S współpracuje z IFTTT i Zapier, dzięki którym możemy zdefiniować proste instrukcje warunkowe dla popularnych usług internetowych lub stworzyć zaawansowany projekt. Sam producent na stronie promuje takie realizacje. Już teraz możemy znaleźć „kontroler zraszaczy do ogródka ”, „rejestrator temperatury ” lub „detektor skrzynki na listy ”.

606417

Jak na razie dla swojego Qmote S nie znalazłem finalnego zastosowania. Na ten moment jest przypięty do kluczyków od auta. I tak za pomocą jednego kliknięcia wybieram połączenie do mojej małżonki, a klikając dwa razy nawigacjach w Google Maps zaczyna prowadzić mnie do domu i wszystko bez potrzeby spuszczania wzroku na ekran telefonu.

Sprzęt
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)