Blog (394)
Komentarze (4.9k)
Recenzje (0)

Tablet E-Ceros Revolution 2 — słów kilka

Strona główna@wojtekadamsTablet E-Ceros Revolution 2 — słów kilka
10.12.2014 16:07

Tablet E-Ceros Revolution 2 to dzieło chińskiego konsorcjum, które na swoim koncie posiada już kilka urządzeń. Firma oferuje swoje produkty w przystępnej cenie, choć wcale ich specyfikacje nie są słabe. Przedstawiony przeze mnie tablet zaskakuje wydajnością i może swobodnie rywalizować z urządzeniami znanych producentów.

537192

Parametry techniczne

E-Ceros Revolution 2 może się popisać niezłą specyfikacją techniczną. Tablet posiada czterordzeniowy najnowszy procesor RockChip RK3288, układ graficzny Mali-T764 i 2GB RAM, co daje mu bardzo dużą moc obliczeniową. Więcej specyfikacyjnych znajdziecie w poniższym zestawieniu.

 • System operacyjny: Android 4.4
 • Procesor: Rockchip RK3288,Quad-core Cortex-A17 (1.8GHz)
 • Układ graficzny: Quad-core Mail-T7 |
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Pamięć flash: 32 GB
 • Bateria: 8000 mAh
 • Kamerki: 2 MP przednia, 8 MP tylna
 • Ekran: 9,7" (2048×1576) (HD 10 Point IPS Retina Screen)
 • Wymiary: 242 x 75 x 8 (L x W x H) mm

Design / Wykonanie

Obecnie na naszym rynku istnieje mnóstwo tabletów i standardy wzornictwa zostały już dawno ustalone. Tak samo jest z E-Ceros Revolution 2, który nie odbiega od reszty swoich konkurentów. Gdy widzimy go od przodu może nam on się wydać łudząco podobny do iPada, ale kilka różnic konstrukcyjnych naprowadzają nas na poprawną ścieżkę - że to tab z Androidem.

121133
121134

Z przodu znajduje się oczywiście ekran i dwu-megowa kamera, która została umieszczona nie na górze, lecz na dole urządzenia.

Producent wszystkie gniazda/porty umieścił na górze urządzenia, znajdziemy tam gniazdo ładowarki, audio miniJack, slot na kartę Micro SD, port microUSB i przycisk zasilania. Można zauważyć, że pozbyto się fizycznych przycisków od regulacji głośności, zostały one przeniesione do belki systemowej - obok przycisku wstecz, domku i menażera tasków.

537203

Z tyłu naturalnie znalazł się aparat o rozdzielczości 8-megapixeli i niżej slot SPCI na modem 3G, o którym wspomnę później.

537205

Urządzenie głównie zostało wykonane z twardego plastiku, który z tyłu został wzmocniony pleckami z aluminium. W kliku miejscach po mocniejszym dociśnięciu tablet skrzypi, ale to w ogóle nie jest uciążliwe w codziennym użytkowaniu. Martwi mnie jednak fakt, że E-Ceros nie wykonał całego tyłu z aluminium i plastikowe wejścia mogą po jakimś czasie mogą się dość kiepsko prezentować, ale musimy mieć na uwadze fakt, że tablet nie należy do najdroższych.

Ekran

Zastosowany ekran 9,7" w tym tablecie naprawdę zasługuje na medal. Wysoka rozdzielczość 2048x1536, żywe kolory, ostry obraz i bardzo dobry kąt widzenia to to co powinien posiadać wyświetlacz w urządzeniu multimedialnym. Dzięki tym parametrom komfortowo możemy przeglądać strony internetowe, zdjęcia, czy nawet czytać ebooka - oczy nie bolą. Dodatkowo mamy 10 punktowego multi-touch, który bardzo dobrze spisuje się w grach - szczególnie w Fruit Ninja możemy agresywnie ciąć owoce :) [img=s10]

System

Tablet od E-Ceros wykorzystuje praktycznie czystą wersję Androida 4.4.2, chociaż nie uniknięto lekkiej customizacji. Z domyślnie dodatkowo zainstalowanych aplikacji znajdziemy odtwarzacz 4K i Touch test. Oczywiście z aplikacji Googla została udostępniona ta najważniejsza czyli Google Play, z której to ściągniemy preferowane aplikacje.

537211

Zaś wracając do zmian w systemie to w ustawieniach znajdziemy menu W ustawieniach systemu pojawiła się konfiguracja MHL (Mobile High-Definition Link) i robienia zrzutów ekranu. Tak jak wspominałem wyżej ustawienia głośności zostały przeniesione na dolny pasek systemowy.

537213

Zdziwił mnie brak Tożsamości, który w tabletach stał się już standardem i przyznam, że od kilku miesięcy z niego korzystam, ponieważ nie jestem jedynym użytkownikiem tabletu w domu.

Pamięć

Trzydzieści dwa gigabajty pamięci w budowanej to naprawdę sporo i mniej wymagający Kowalski nie musi martwić się o brakujące miejsce. Chociaż producent podjął dość ciekawą decyzję i podzielił pamięć flash na na dwie partycje (piszę o tych dostępnych dla użytkownika @sgj ) jedną o pojemności 1 GB i drugą 27 GB. Z czasem ten podział może być uciążliwy, ponieważ standardowo aplikacje instalują się na mniejszą. Fakt istnieje możliwość przenoszenia części danych na partycję numer dwa. Dodatkowo tablet został wyposażony w slot micro SD, gdzie możemy zaaplikować kartę do 128 GB.

537217

Wydajność / Gry / Filmy

E-Ceros Revolution 2 z zintegrowanym procesorem Rockchip RK3288, który posiada architekturę Cortex-A12 (zamiennie nazywaną A17 ), czyli udoskonaloną wersję A9. Cztero-rdzeniowy układ wykonany w technologii 28 nm i taktowany 1.8 GHz, w raz z grafiką Mali-T764 tworzą naprawdę zgrany duet. W swojej testowej karierze miałem już styczność z takim zestawem, dlatego nawet wykorzystałem zdania z mojej starszej recenzji. Wykonując testy wydajnościowe już wiedziałem w okół jakich liczb będą oscylowały wyniki i E-Ceros mnie nie zawiódł.

Anomaly 2 Benchmark
Antutu Benchmark

[join][img=s4][join][img=s6]

W codziennym użytkowaniu tablet sprawuje się perfekcyjnie. Wszystko działa płynnie, nie zawiesza się, ani nie restartuje.

PCMark
Vellamo Benchmark

W grach tablet spisuje się na piątkę swobodnie pogramy w najnowsze produkcje 3D. Zaś jeśli chodzi o filmy także nie będziemy mieli problemu, albowiem układ Rockchipa wspiera rozdzielczości do 4K.

Asphalt 8: Airborne
Asphalt 8: Airborne

Bateria

Wykorzystana w tablecie bateria 8000 mAh pozwala według producenta na 6-7 godzin ciągłej pracy, zaś w trybie gotowości do 72h. Podczas pisania recenzji nie omieszkałem wykonać testu, który by potwierdził daną gwarancję, no i tak się stało - poniżej wynik z PCMark.

PCMark
PCMark

Kamery

Tablet został wyposażony w dwie kamery przednią dwu-megową i tylną ośmio. Co moim zdaniem jak na takie urządzenie jest wystarczające. Do rozmów wideo 2 MP swobodnie wystarczają.

Posiadając już niejeden tablet w swojej karierze - przyznam, że pierwszy raz robiłem zdjęcia takim urządzeniem używając tylnego aparatu. Zawsze wydawało mi się to dziwne - wyciągając urządzenie o przekątnej powyżej sześciu cali. Dlatego też 8 MP mnie swobodnie przekonuje, poniżej trochę przykładów zdjęć wykonanych właśnie tym aparatem. (oryginalne zdjęcia znajdziecie tu: http://goo.gl/9wxXFB )

121146
121147
537239
121149
121150

Łączność

Czasami mając kontakt z tańszymi urządzeniami zdarza się, że występują problemy z zasięgiem sieci WiFi jednak tutaj takiego problemu nie spotkałem - sieć działa naprawdę bez zarzutu. Dość ciekawą sprawą jest to, że E-Ceros Revolution 2 został wyposażony w slot SPCI, do którego możemy podłączyć modem Huawei UltraStick ES1220 - dzięki któremu będziemy mogli skorzystać z dobrodziejstw 3G.

Huawei UltraStick ES1220
Huawei UltraStick ES1220

Podsumowanie

E-Ceros Revolution 2 jest bardzo dobrym tabletem za przystępne pieniądze -na Chinavasion.com możemy już go zakupić za jedyne 260$. A co za to dostaniemy? Urządzenie z ekranem o przekątnej 9,7" z mocnymi bebechami, które swobodnie nam posłużą przez kilka lat. Poniżej małe wypunktowanie wad i zalet.

Za co lubimy

 • bardzo dobry ekran!
 • mocne podzespoły
 • czysty Android
 • slot na modem
 • bardzo dobry zasięg WiFi
 • długi czas pracy na baterii

Za co nie lubimy

 • plastikowa obudowa przy gniazdach
 • kiepski podział partycji
 • brak funkcji Tożsamości
 • niestandardowe wejście ładowarki
Komentarze (24)