Blog (408)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)

Telewizja cyfrowa, czy jesteś na to gotowy?

Strona główna@wojtekadamsTelewizja cyfrowa, czy jesteś na to gotowy?
18.10.2012 14:42

Już kilka razy na łamach blogów był wałkowany temat zmiany naziemnego sygnału telewizyjnego z analogowego na cyfrowy. Takie wyłącznie może wiązać się z pewnymi kosztami - zakup nowego TV (droższe rozwiązanie) lub dokupienie dekodera DVB-T (rozwiązanie tańsze). Dla niektórych zanik sygnału analogowego może przyjść już niebawem - otóż na terenie województwa lubuskiego sygnał analogowy zostanie wyłączony już 7 listopada - TAK WŁAŚNIE w tym dniu rozpocznie się "I etap wyłączeń ", ale nie ma co wytykać mieszkańcom lubuskiego, że są pierwsi i pewnie nie przygotowani bo 28 listopada zostanie wydrążony w życie etap II, który obejmie województwo wielkopolskie, warmińsko-mazurskie i pomorze.

433289

W związku z tymi etapami Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, a także Urząd Komunikacji Elektronicznej postanowili rozesłać do mieszkańców tych województw informacyjny list z wyjaśnieniem niezbędnych zagadnień przygotowujących odbiorców do wyłączenia.

96340
96341

[join][image=3]

W liście wszystko jest przejrzyście opisane i każdy nawet najstarszy laik powinien zrozumieć co go czeka...

Moją uwagę zwróciło podkreślanie, że odbiór cyfrowego sygnału będzie możliwy z zwykłej (starej anteny) - jak dla mnie to jest bardzo dobre posunięcie bo mogę się założyć, że sprzedawcy z naszych sieciówek będą próbowali wcisnąć dodatkowy kawałek drutu twierdząc "...że ten jest przeznaczony do odbiór telewizji w HD"

Jak w liście napisano więcej można się dowiedzieć na stronie www.cyfryzacja.gov.pl, zaś ja od siebie polecam stronę www.telewizja-cyfrowa.com, gdzie możemy zasięgnąć informacji mniej lub bardziej technicznych - obie strony wzajemnie się uzupełniają.

Kolejne wyłączenia już w marcu 2013 !!!

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)