Blog (376)
Komentarze (4.9k)
Recenzje (0)

Xiaomi Mix i atak klonów

Strona główna@wojtekadamsXiaomi Mix i atak klonów
04.08.2017 15:02

Odkąd Xiaomi zaprezentowało swój „bezramkowy” model Mix, który odbił się sporym echem w świecie telefonów komórkowych. To już po chwili jego klony zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu. Oczywiście główny prym jak zawsze wiodą producenci z Chin. Rynek został dosłownie zalany przez propozycję od Doogee, Bluboo, Umi, czy vkworld.

Jednak trzeba pamiętać, że Xiaomi nie odkrył Ameryki prezentując telefon bez ramek. Pierwszą taką słuchawką był Sharp Aquos Crystal, który nie podbił serc użytkowników, tak jak Mix. Może było za wcześnie?

Xiaomi Mix (źródło: internet)
Xiaomi Mix (źródło: internet)

Zaś wracając do telefon z pod znaku Mi to iektóre firmy nawet nie starają się ukryć, że ich bezramkowe modele są „inspirowane” nim i bezczelnie nazywają swoje modele także przydomkiem Mix.

bDYakKXX

Wszystkie z nich posiadają ekrany o przekątnej 5,5 cala (mniej niż pierwowzór Xiaomi Mix – 6,40"). Doogee Mix i vkworld Mix Plus oferują rozdzielczość tylko HD, podczas gdy Umi Crystal i Bluboo S1 posiadają rozdzielczość Full HD. Każdy producent stara się przekonać do wyboru swojej wersji kolna i tak dla przykładu vkworld Mix Plus oferuje „innowacyjną technologię”, która ma poprawiać nasycenie kolorów, jasność, kontrast i kąty widzenia. Dodatkowo jako jedyny został pokryty szkłem 2,5D z obu stron (akurat dla mnie to nie jest żaden plus).

Umi Crystal (źródło: internet)
Vkworld Mix Plus (źródło: internet)

Walka o atrakcyjną cenę to szereg kompromisów na wszystkich frontach, dlatego żaden z czterech sobowtórów nie posiada takiej zdumiewającej specyfikacji jak model Xiaomi. W tym przypadku zawsze wybierano tańsze procesory od Mediatek (MTK6737 lub P25) i różne wariacje pamięci RAM z ROM. Jeśli ktoś rozważa zakup to warto zwrócić uwagę z jakim chipsetem wybieramy telefon. Procesor P25 jest bardzo wydajnym 8-rdzeniowym układem, zaś 4-corowy MTK6737 stanowi dobrą równowagę między wydajnością a zużyciem energii.

Bluboo S1 (źródło: internet)
Dogee Mix (źródło: internet)

Jednym Najsłabszym ogniwem wszystkich przedstawionych słuchawek jest pojemność akumulatora. Żaden model nie posiada baterii większej niż 3500 mAh, co może się odbić na długości pracy na baterii. Bo duży ekran ma mocne zapotrzebowanie ;)

bDYakKYd

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem jednego z tych czterech jeźdźców kopii. Bo koniecznie chce posiadać bezramkowy fon, to warto przyjrzeć się ceną. Doogee i Bluboo mają najwyższe parametry i to też przekłada się na wyższe ceny. Na Gearbest Doogee Mix kosztuje około 177$, zaś Bluboo S1 163$. Umi Crystal posiada tylko 2GB RAM i 16 pamięci na dane dlatego, w ogóle go nie polecam. Ma najniższe parametry i kosztuje 125$. Zaś Vkworld Mix Plus jest najtańszą propozycją (120$) o wyśrodkowanych parametrach.

Podsumowując, wszystkie kopie nie są warte oryginału, ale „jak ktoś musi, bo inaczej się udusi” to decyzje jakąś podjąć musi :) Specyfikacje wszystkich słuchawek są jasne, aby móc wybrać dobrego klona.

Ja już wybrałem i do mnie płynie vkworld Mix Plus. Dlaczego go wybrałem? Odpowiedź jest prosta! Jeszcze nigdy nie miałem w rękach telefonów tej marki, a dodatkowo jest to wypośrodkowany cenowo model, który zaprezentuje ogólny pogląd na przedstawione powyżej klony.

628171
bDYakKYT