Blog (26)
Komentarze (1k)
Recenzje (0)

Dzień, w którym skończył się wykop? Afera zbożowa

@XanthiaDzień, w którym skończył się wykop? Afera zbożowa19.05.2013 16:04

18 maja 2013 roku - dzień, w którym skończył się wykop? Już kilka razy opisywałam dziwne zachowanie administracji wykop.pl jak też manipulacje niektórych użytkowników treściami znalezisk.

467880

Przymykanie oka na takie i inne rzeczy, niejednokrotne manipulowanie znaleziskami, nie liczenie się z opinią i wolą użytkowników oraz hipokryzja administracji wykopu doprowadziły to ostatniej (być może w ogóle) afery na Wykop.pl.

Tym razem zawrzało. Strona główna płonie znaleziskami ze zbożem w tle - wszystko co dotyczy zboża automatycznie trafia na stronę główną w bardzo krótkim czasie (z płomieniem), co najzabawniejsze jeden z reklamodawców również dołączył się do akcji Jednocześnie wykopalisko (miejsce w którym można głosować na treści które są dodawane) praktycznie opustoszało. Przed chwilą (ok godziny 11:30) były tam dwa znaleziska, oba o zbożu.

O co poszło? I co ma do tego zboże? Pełną historię można znaleźć tutaj. W skrócie. Jeden z użytkowników dodał dość głupi komentarz administratorki Wykopu używającej pseudonimu Elfik32. Wpis usunięto użytkownika błyskawicznie zabanowano. Chwilę później inni użytkownicy zaczęli wyszukiwać kolejne kompromitujące komentarze Elfik32. Znów masa banów i nadal robi się coraz goręcej. Wraca sprawa z karierą modelki Elfik32. Przez jakiś czas pracowała jako modelka w tym jako modelka do aktów. Kiedyś te zdjęcia ktoś znalazł - sesja odbyła się właśnie w zbożu... To tylko kilka zdjęć, które szybko usunięto. Ktoś dotarł też do samego ogłoszenia w serwisie dla fotografów i modelek. W sumie problemu nie było, aż do wczoraj... Zdjęcia oczywiście przetrwały na innych serwisach. I choć Michał Białek jeden z administratorów Wykopu, który w zasadzie już się nie udziela powiedział kiedyś ciekawą rzecz, która nijak ma się do zachowania administracji Wykopu w ogóle.

Motyw zboża oraz przerabianych zdjęć co chwilę wraca na mikroblogu i wykopalisku wykopu. Wykop stał się dziś najbogatszym źródłem na temat zboża.

Z Elfik32 miałam kilka nieprzyjemnych rozmów w mojej karierze na wykopie. Choć administrator czy moderator powinien łagodzić spory, odniosłam wrażenie, że Elfik32 robiła wszystko aby te spory zaostrzyć. Potrafiła pisać dużo (miała kilka szablonów rozwiązywania konkretnego problemu) i przeważnie nie na temat, próbowała zwalać wszystko na użytkowników, oraz pisać jaka to administracja jest dobra. Użytkownicy wykopu znaleźli całą masę kompromitujących ją komentarzy, komentarzy po prostu głupich. W ogóle nie pasujących do osoby administratora jakiegokolwiek serwisu.

Akcja zbożowa ośmieszyła administrację po raz kolejny. Jeśli wykop chce odzyskać choć część szacunku czytelników nie będzie mógł pozwolić sobie na udawanie, że nic się nie stało i nie wyciągnął konsekwencji z masowego banowania użytkowników przez jedną z moderatorek. Trudno odzyskać wiarygodność gdy w drużynie ma się osobę kompletnie skompromitowaną.

źródła: Wykop.pl Zboże http://i.imgur.com/K4gQNzP.jpg Afera zbożowa na Wykopie: festiwal banowania użytkowników. To koniec W... Ile radości daje dziś zboże! Piękna akcja. Afera na wykop.pl ze zbożem w tle Głupie komentarze Elfik32

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)