Blog (189)
Komentarze (5.3k)
Recenzje (8)

4 najciekawsze premiery lata na PS4

@xomo_pl4 najciekawsze premiery lata na PS4
17.06.2015 17:39

Choć wiele osób nadal spędza kolejne godziny grając w jeden z największych hitów polskich twórców, Wiedźmina 3, to jednak sporo osób nie lubi gier tego typu. Zakładając, że przeszliśmy interesujące nas tytuły, które wyszły wcześniej stoimy przed dylematem, w co teraz zagrać. Niestety, oferta nowości jest bardzo skromna. Ciężko nie stwierdzić, że nadszedł ciężki czas dla osób szukających dużo nowości... Nie znaczy to jednak, że nie da się znaleźć żadnego ciekawego tytułu...

1. Batman: Arkham Knight

Jeśli chodzi o czerwiec to na tym tytule lista się kończy. Nadchodzą część jest czwartą z serii gier pod tytułem Batman zapowiada się bardzo ciekawie. Zasiądziemy choćby za sterami batmobilu, w grze nie będzie prerenderowanych przerywników filmowych, dopracowano także fizykę gry. Tym razem walczymy z Scarecrowem, który sterroryzował Gotham City i z grupą super złoczyńców. Pojawił się także nowy przeciwnik – Rycerz Arkham. Za grę odpowiada tym razem studio Rocksteady, które tworzyło także pierwsze gry z serii. Batmobil umożliwi nam przemieszczanie się z miejsca na miejsca, wystrzeliwanie rakiet, ogłuszanie przeciwników, a także katapultowanie się, aby rozpocząć szybowanie ku ziemi. Gra zaoferuje widok trzeciej osoby (TPP).

Osobiście nie mogę się już doczekać premiery, która przypada na 23. czerwca.

2. Everybody gones to the Rapture

To opracowana przez studio thechineseroom nietypowa gra przygodowa koncentrująca gracza na eksploracji otoczenia, interakcji z postaciami, przeżywaniu i kształtowaniu historii końca świata. Gra opowiada historię tajemniczego końca świata. Akcja zlokalizowana jest w angielskiej wiosce. Gra oparta jest o interakcję z otoczeniem, mamy mieć pełną swobodę działania Gra ma umożliwiać otwieranie wszystkich drzwi i manipulowanie obiektami, a dotarcie do niektórych miejsc ma nie być łatwe.

Z pewnością to jeden z ciekawszych tytułów, jakie wyjdą tego lata. Premiera tylko na PS4 (plany co do wersji pc dawno wstrzymano) niestety dopiero 11. sierpnia

3. Until Down

Druga gra na wyłączność dla PS4, która ma premierę tego lata. Tym razem jednak mamy do czynienia z tytułem AAA, który pierwotnie miał być na PS3 i obsługiwać Move. Ostatecznie będzie tylko na PS4 i bez wsparcia dla Move. Ma to być wciągający horror łączący w sobie elementy gier przygodowych. kilkoro nastolatków w rocznicę śmierci swojej koleżanki spotykają się w odciętym od świata miejscu w górach, by raz na zawsze zapomnieć o wydarzeniach. Sielanka szybko się kończy jednak... gdy okazuje się, że i na ich życie ktoś czyha. Za grę odpowiada brytyjski deweloper Supermassive Games. Gra będzie w pewnym stopniu przypominać dzieła Quantic Dream (słynne Beyond: dwie dusze, Fahrenheit i Heavy Rain): gra ma polegać przede wszystkim na wyborach, każda nasza decyzja będzie mieć konsekwencje, w tym także śmierć bohatera. Ważne jest to, że nie ma tu nieśmiertelnej postaci. Nie ma też żadnej opcji "cofnij" - wybory są ostateczne.Według krążących informacji jedno przejście ma zająć ponad 9h, przy czym różnych zakończeń jest ponad 100. Niestety premiera dopiero pod koniec sierpnia, konkretnie 26.

4.METAL GEAR SOLID V: The Phantom Pain

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain to przygotowywany przez Konami kolejny tytuł z serii gier tworzonych przez jednego z najlepszych twórców gier, Hideo Kojimę. Główny bohater to Punished Snake, który budzi się po latach śpiączki. Dlaczego znalazł się w śpiączkę możemy się dowiedzieć z prologu Ground Zeroes (nawiasem mówiąc ten prolog jest grą miesiąca w PS+ na PS4). Wkrótce po przebudzeniu musi uciekać z zaatakowane przez bandytów szpitala. Pomaga mu nieznany graczowi pacjent. Gra zawiera sporo nowości, w tym otwarty świat pozwalający decydować o przebiegu gry. Gra bazuje na nowym silniku cechującym się wysokim odwzorowaniem fizyki. Premiera przypada na 1. Września.

Podsumowanie

Tegoroczne lato niestety nie obfituje w porządne, duże tytuły. Do naszych konsol trafi mało nowości. Przyznać jednak trzeba, że nadchodzące gry zapewnią wiele godzin dobrej rozrywki, więc na nudę mimo to nie powinniśmy narzekać. Najbardziej wyczekuję premiery Until Down - zapowiada się świetny tytuł tylko na PS4. Do sierpnia jednak daleko więc najpierw do konsoli zawita najnowszy Batman ;)

Jakie gry zamierzacie kupić? piszcie w komentarzach!

Gry
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)