Blog (189)
Komentarze (5.3k)
Recenzje (8)

PS4 dzień 0 czyli wrażenia po nocnej premierze

@xomo_plPS4 dzień 0 czyli wrażenia po nocnej premierze21.02.2013 14:15

Postanowiłem podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami po nocnym PS Meeting. Całość trwała nieco ponad 2h a jakość transmisji była bdb. Choć raz za jakiś czas przełączało na 480p ale bez problemu można było szybko wrócić na najlepszą. Na minus trochę pora spotkania- 24:00 jak godzina startu to średni pomysł ale wiadomo- nie da się tak zrobić by cały świat obejrzał o 18:00. Wpis ten nie będzie dokładna relacją bo taka już jest więc nie ma co robić ponownie tego samego. Od paru lat wolę konsole od PC do grania, a właściwie to jedną- PS od Sony. Dlatego też z ogromną ciekawością czekałem na to co pokażą i miałem nadzieję, że nie zmarnują pobudzonej ciekawości graczy na jakąś bzdurę. Całe szczęście pokazali "przyszłość", która zdaje się być bardzo ciekawa i nie "byle jaka". Przed tą konferencją byłem zdania, że nowe PS może już wyjść ale równie dobrze nie bo PS3 jeszcze daję radę. Ale już w czasie konferencji zmieniłem zdanie :D

Specyfikacja

Postawienie na komputerowe CPU i GP na pewno jest dobre na teraz i dla devów, którzy będą mieć mniej nauki. Ale czy dobre na przyszłość? PS3 pokazało, że dzięki "nietypowym", podzespołom można dłużej oferować ładne gry (mam na myśli exy od Sony) podczas gdy "komputer w jednolitej obudowie"- xbox360 po prostu jest na to za słaby. Mam tylko nadzieję, że stawiając na typowe podzespoły wybiorą na prawdę mocne a to w połączeniu z konsolową optymalizacją pozwoli robić cuda 8GB pamięci to moim zdaniem dobry wybór bo nie jest to mało więc twórcy nie będą ograniczeniu jak w PS3. Ciekawe czy "HDD" to będzie HDD czy może jednak postawią na SSD, które by jeszcze bardziej przyspieszyło sprzęt no i jest zawsze cichsze... Napęd- o tym nie było ani słowa ale raczej wykluczam możliwość likwidacji napędu w PS4...

Funkcje

Z funkcji PS4 najciekawsze wydają się: pobieranie gier z jednoczesną możliwością w grania w nie i kontynuowania pobierania w tle aktualizacje w tle- jak ktoś nie ma PS+ i aktywnego auto patchowania gier to w PS3 można nieraz się mocno wkurzyć, gdy chcemy zagrać a tu łatka 1GB... cloud gaming w gry z PS3 i starsze- szkoda tylko, że nasze łącza internetowe w dużej mierze mają wysoki download ale już upload niski- więc granie będzie mocno utrudnione w naszych warunkach Gra zdalna- można kontynuować grę gdziekolwiek na smartfonie, PSV czy tablecie- brzmi nieźle :) hibernacja konsoli- w dowolnym momencie możemy przerwać zabawę czymś w rodzaju hibernacji i później włączyć ponownie PS4 i kontynuować grę bez loadingu. Super ale wyłączanie konsoli bez odczekania chociaż 10-15 minut po zakończeniu grania zapewne skończy się masą YLODów (awarii jako takich).

Gry

Co prawda nie powiedzieli wprost ale wnioskując po tym, że MediaMolecule szykuje grę z PSM nie da się nie stwierdzić jednego- PS4 będzie wspierać MOVE wieć nasze kontrolery prawdopodobnie nie wylądują w koszu/ w szafie. Oczywiście mogą dać "move 2.0" ale moim zdaniem tak nie zrobią.

Oglądając 2 gry stwierdziłem "dajcie PS4 już". Były to nowe Killzone i Watch Dogs. Te gry i jeszcze Destiny zrobiły na mnie największe wrażenie. Nowy InFamous też zapowiada się świetnie- nie wygląda mi na "odgrzany kotlet" a na coś nowego w starym, świetnym IP.

Co mi się średnio podoba...

1. Fragmenty nowego menu- całość wyglądała jak Windows8 i podobnie do obecnego PSS. O ile nowe PSS może się podobać tak to nowe menu wyglądało jakoś dziwnie. Oczywiście, nie ma co teraz wyrokować ale póki co wygląda to średnio. Do tego mocna integracja z FB- mnie to jakoś nie interesuje ale nikt nie zmusza do używania więc nie czepiam się. 2. nie wspominali o jednym a byłoby to świetne: upload filmów z gier wprost na YouTube...

Nowy pad

Jak dla mnie, mimo dość dużych rąk DS3 był bdb i zmiany uważam za zbędne. Z drugiej jednak zmian nie mam dużo a te, które są wydają się mieć sens.

Podsumowanie

PS4 bardziej mnie interesuje niż Vita, widać Sony wyciągnęło wnioski z błędów, które popełniali ostatnio. Cieszę się, że cały świat będzie miał wspólną premierę na Gwiazdkę. Jeśli tylko Sony nie wymyśli jakiś blokad używek i nie przywali za nową konsolę 3000zł to z dużym prawdopodobieństwem PS4 dołączy do mojej PS3 jeszcze w tym roku kalendarzowym, prawdopodobnie kosztem nowego telefonu. Ale prawda jest taka, że nowy smartfon nie zaoferuje mi, posiadaczowi DesireZ praktycznie nic poza trochę lepszym aparatem i większym ekranem, który nie wątpliwie by się przydał ale czy warto rezygnować ze sprzętowej QWERTY na rzecz cala więcej? dobre pytanie na kTóre odpowiedź każdy musi znaleźć sam. Ja wiem jedno- plany zakupowe na 2013 i początek kolejnego roku zapowiedź PS4 zmienia u mnie mocno i sprawia, że wszystko musi być na nowo przemyślane. Zapewne zapyta ktoś, czy będę jeszcze "w stanie" patrzeć na gry na PS3- tak będę bo jak wspomniałem na początku PS3 daje radę nadal.

SprzętGry
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)