Blog (1)
Komentarze (4)
Recenzje (0)

Każdy kto posiada komputer i dokonywał modernizacji, zapewne chociaż raz wymienił dysk swojego urządzenia. Pewnie, a po co mi to? No cóż, kiedy na twoim nośniku jest ważna praca i stracisz tablicę podziału partycji MBR, to na gwałt szukasz programu do odzyskiwania danych takich jak CheckDisk, Disk drill, Puran Data Recovery itp. Pal licho kiedy jest to nowy komputer, wtedy tylko wystarczy podłączyć nowe podzespoły, zainstalować system i odpowiednie sterowniki. Lecz kiedy nasza jednostka jest regenerowana, dokonujemy migracji lub odsprzedajemy dysk czy komputer, wtedy możemy ułatwić sobie pracę korzystając z profesjonalnych narzędzi. Inaczej instnieje ryzyko, że następny uzytkownik może odzyskać naszą pracę z ostatnich kilku lat i zrobić z nią co mu się podoba. Tutaj od lat panuje ucementowana konkurencja KillDisk, BitRaser...

Ostatnio jednak debiut ma nowy darmowy program Xorin. W skrócie oferuje 24 różne metody usuwania danych z certyfikatem uwierzytelniającym – całkiem przydatne dla sprzedawców. Normalny użytkownik komputera w pełni zadowloli się jedną z metod. Nośnik możemy też podpisać i dodać informacje, które ułatwią późniejszą werfikację. Oprócz usuwania, migrację ułatwi klonowanie nośników. Wszystkie akcje możemy wykonywać bez limitu na wszystkich dyskach. Osobiście sprawdzałem kasowanie jednocześnie na podłącząnych 18 dyskach.

704983

Obecnie w Xorin występują niewielkie problemy każdego raczkującego programu, ale aktualizacje są regularnie wypuszczane i idzie ku lepszemu. Na pewno jest to warte rozpatrzenia narzędzie dla kogoś kto jest zainteresowany sprzedażą lub konserwaca danych i szuka cenowej alternatywy.

Komentarze (9)
bEUKdcDr