r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

A Better Camera

Strona główna Android Grafika i fotografia Robienie zdjęć

A Better Camera to następca kilku innych aplikacji tego samego producenta. Aplikacja może zrobić naprawdę imponujące zdjęcia w nocy, a także złożyć HDR, zrobić serię zdjęć, wybrać najlepszą twarz, usunąć ruszające się obiekty, zrobić panoramę 360° oraz włączyć bracketing. Tajemnicą wielu z tych trybów jest możliwość zrobienia serii zdjęć i połączenia ich, z czym A Better Camera radzi sobie nieźle i robi to szybko.

Galeria programu

W aplikacji można sterować ustawianiem ostrości (makro, nieskończoność, ciągły, blokada), lampą błyskową, czułością matrycy oraz ekspozycją. Pojawienie się tych ustawień zależy oczywiście od trybu, w którym będziemy robić zdjęcia. Po rozwinięciu górnego paska znajdziemy także typ siatki i histogramu, tryb pomiaru światła, poziomicę i wybór scenerii dla automatu, a także wyzwalacz czasowy. Można także skorzystać z przedniej kamerki i włączyć wyświetlanie siatki i histogramu na wizjerze. Najważniejsze jest jednak to, że dostęp do ustawień jest szybki w porównaniu do wielu aplikacji i banalnie prosty. Jako jedna z niewielu, A Better Camera nie stara się naśladować interfejsu aparatu fotograficznego i wszystkie potrzebne parametry umieszcza na wierzchu.

r   e   k   l   a   m   a

Zdjęcia nocne robione z pomocą tej aplikacji składane są z ośmiu ujęć. Jeśli tylko aparat odpowiednio ustawi ostrość, możemy spodziewać się niezłych efektów w bardzo trudnych warunkach. Aplikacja najlepiej sprawdza się w słabo oświetlonych pomieszczeniach zamkniętych, nawet jeśli modele będą się ruszać.

Tryb panoramy pozwala rejestrować obraz na dwa sposoby – ciągły i przez serię zdjęć. W obu użytkownik jest prowadzony „za rękę” i aplikacja pomoże prawidłowo kierować smartfonem. Efekty trybu HDR często są mocno przerysowane. Przy robieniu pojedynczych zdjęć można skorzystać z optymalizacji rozpiętości tonalnej, co pozwoli wydobyć z cieni trochę więcej szczegółów i wyrównać oświetlenie zdjęcia. Zazwyczaj wiąże się to z większą ilością szumów w ciemnych obszarach. Tryb pozwalający na robienie kilku zdjęć umożliwia wybieranie najlepszej twarzy dla każdej z osób, usuwanie ruchomych obiektów bądź rejestrowanie ruchu jednego obiektu.

Z poziomu darmowej aplikacji można odblokować różne dodatkowe funkcje, jak panorama o większej rozdzielczości, zaawansowany tryb wielu zdjęć oraz lepszy tryb HDR. Można także odblokować wszystkie dodatki jednym zakupem.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Smartfonowa fotografia: A Better Camera pokaże co kryło się w ciemnościach

17
OPROGRAMOWANIE 28.04.2015 | Anna Rymsza

W poszukiwaniu aplikacji, która zrobi dobrej jakości zdjęcia w nocy, nie sposób nie trafić na Night Camera. Bardziej wart uwagi jest jednak jej następca: A Better Camera tego samego producenta. W tej drugiej aplikacji znajdziemy ciekawy mechanizm robienia nocnych zdjęć, znany z Night Camera, a także kilka innych, autorskich sztuczek. A Better Camera to produkt firmy Almalence, która ma na koncie kilka aplikacji i programów dla fotografów, mające poprawić jakość obrazów. Aplikacja może zrobić naprawdę imponujące zdjęcia w nocy, a także złożyć HDR, zrobić serię zdjęć, wybrać najlepszą twarz…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.