ACDSee Pro 2.5 przyspiesza...

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma ACD Systems zaprezentowała dzisiaj kolejną wersję programu ACDSee Pro 2.5 przeznaczonego do przeglądania, edycji, organizowania, przetwarzania i udostępniania obrazów.

ACDSee Pro 2.5 pozwala poza wyżej wymienionymi funkcjami również na szybkie generowanie miniaturek i podglądanie obrazów w ponad 100 formatach włączając w to JPEG, BMP, GIF, PSD, PNG, TIFF, TGA, RAW NEF czy CRW. Obsługa plików RAW, jak podkreśla producent, jest tak szybka jak podgląd standardowych plików JPEG. Ponadto ACDSee Pro oferuje funkcje tworzenia pokazów slajdów, plików PDF, archiwizowania kolekcji do formatu ZIP, płyt CD/DVD i materiałów video. Oczywiście jak przystało na firmę ACD Systems w ACDSee Pro znajdziemy również narzędzia pozwalające na retuszowanie fotografii czy obrazów. Kolejną przydatną opcją programu jest możliwość synchronizowania zawartości rożnych kolekcji. ACDSee w wersji Pro został nastawiony na obsługę obrazów najwyższej jakości oferowanych bezpośrednio przez aparat fotograficzny RAW.

W nowej wersji położono duży nacisk na przyspieszenie działania takich funkcji jak edycja fotografii, udostępnianie obrazów czy zarządzanie multimediami. Programiści nie ograniczyli się jednak tylko i wyłącznie do optymalizacji działania dostępnych funkcji, ale dostarczyli użytkownikom kolejne narzędzia, które usprawnią codzienną pracę z programem. Wśród nich znaleźć można lepszą organizację galerii, funkcję zabezpieczania oryginalnych obrazów, automatyczne tworzenie pokazów slajdów czy dodawanie do grafik cieni i ramek. Więcej informacji na temat wprowadzonych zmian można znaleźć na stronie producenta.

Najnowszą wersję trial aplikacji ACDSee Pro 2.5.332 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Grafika -> Katalogowanie i obróbka zdjęć.

© dobreprogramy