r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AIDA64 1.48

Strona główna Android Narzędzia Benchmarki i diagnostyka

AIDA64 to niewielka, acz bardzo przydatna aplikacja diagnostyczna do urządzeń mobilnych. Dzięki niej poznamy podzespoły tabletu lub smartfona, a także dokładne informacje o zawartym w nim systemie operacyjnym.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Ekran główny podzielono na kilka kategorii, każda z nich zawiera informacje o poszczególnych podzespołach urządzenia. Dzięki aplikacji możemy sprawdzić jaki procesor został w nim zastosowany, ile rdzeni posiada, a także jakie jest ich taktowanie. Bez problemu sprawdzimy rozdzielczość ekranu, jego typu i zagęszczeni pikseli, wielkość wolnej pamięci operacyjnej i tej przeznaczonej na dane użytkownika, a także wersję systemu operacyjnego Android.

r   e   k   l   a   m   a

Problemu nie stanowi wydobycie z systemu informacji o zastosowanej baterii – jej typie, aktualnej temperaturze, stanie i pojemności. Do diagnostyki urządzenia przydatne będą zakładki „Thermal”, a także „Sensors”. Jak same nazw wskazują, pierwsza wyświetla informacje o temperaturze poszczególnych podzespołów, druga umożliwia odczyt danych ze wszystkich czujników zamontowanych w sprzęcie: akcelerometrze, magnetometrze, żyroskopie, czujniku zbliżeniowym, czujniku światła i innych.

W ustawieniach możemy wybrać jednostki w jakich mają być wyświetlane dane, a także opcjonalnie zakupić wersję premium. Pozwalają one ponadto na ustawienie czasu odświeżania danych z czujników. Program jest udostępniany za darmo, ale wyświetla reklamy. Aplikacja nie posiada interfejsu w języku polskim, niemniej ze względu na prostą obsługę nie powinno to stanowić najmniejszego problemu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

AIDA64 5.30: wsparcie dla Windows 10, nowych SSD, procesorów i kart graficznych

25
OPROGRAMOWANIE 31.07.2015 | Łukasz Tkacz

Wśród wielu programów dostępnych dla systemu Windows, kilka to prawdziwe niezbędniki podczas napraw i diagnostyki. Jednym z nich jest AIDA64, kiedyś znana pod nazwą Everest. Producent właśnie wydał nową wersję tego znakomitego narzędzia, dzięki któremu podzespoły komputera i system przestają być jakąkolwiek tajemnicą. Jeżeli jeszcze nie znacie tego programu, wiedzcie, że jego głównym zadaniem jest dostarczanie jak największej porcji szczegółowych informacji o sprzęcie zamontowanym w naszym komputerze – znajdziemy tu sporo danych o zamontowanym procesorze, płycie głównej, karcie graficznej,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.