reklama

AIMP 2.60 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Po niespełna roku prac ukazała się nowa stabilna wersja popularnego odtwarzacza plików muzycznych AIMP, oznaczona jako 2.60 Build 520.

AIMP to doskonała alternatywa dla lidera oprogramowania przeznaczonego do odtwarzania plików muzycznych - Winampa. Aplikacja poza samą funkcją ustawiania playlist i odtwarzania muzyki oferuje również zestaw narzędzi pozwalających na edytowanie tagów, konwertowanie dźwięku pomiędzy rożnymi formatami, rippowanie płyt czy rejestrowanie dźwięku. Wszystkie te narzędzia dostępne są w formie zewnętrznej aplikacji nie wchodzącej w skład standardowego odtwarzacza. Dodatkowym walorem AIMPa jest obsługa wtyczek (poszerzających funkcjonalność) i skórek pozwalających na dostosowanie wyglądu odtwarzacza do indywidualnych upodobań. Poza tym, program wykorzystuje niewiele zasobów systemowych - średnio około 8 MB pamięci RAM.

Wśród zmian w stosunku do poprzedniej wersji stabilnej wymienić należy zoptymalizowane i przeniesione do osobnych pakietów mechanizmy konwertera i rejestratora audio, usprawniony DSP-Manager z zaktualizowanym equalizerem i zwiększoną kompatybilnością z DFX9, możliwość resetowania statystyk, sortowania list według rankingu i wsparcie CUE-Sheet dla formatów WV, FLAC, APE. Ponadto na uwagę zasługuje również usprawnione jądro aplikacji i silnik odpowiedzialny za skiny. Wśród dostępnych wtyczek pojawiły się rozszerzenia umożliwiające automatyczne wyłącznie komputera, przeglądanie aktywnych radiostacji Shoutcast/Icecast oraz pobieranie okładek. Z kolei w samym odtwarzaczu pojawiły się m.in. funkcje powtarzania wybranego fragmentu utworu, przenikanie w trakcie przewijania, wyświetlania informacji o czasie trwania i rozmiarze pliku wskazanego na liście, ponowne podłączenie z radiostacją po zerwanym połączeniu, wsparcie dla list XSPF i regulacja prędkości przewijania listy odtwarzania. Więcej na temat zmian w nowej wersji znaleźć można w udostępnionym changelogu.

Najnowszą wersję odtwarzacza AIMP 2.60 Build 520 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i video

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić