AJAX w Rzeszowie

Strona główna Aktualności

O autorze

Koło Naukowe Wolnego i Otwartego Oprogramowania KOS zaprasza na seminarium otwarte "AJAX - Interaktywne aplikacje internetowe", które odbędzie się 25 kwietnia (najbliższa środa), w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

AJAX to nowe podejście do wykorzystania znanych już technologii, które wprowadziło ostatnio sporo zamieszania w środowisku projektantów aplikacji WWW. Umiejętne wykorzystanie JavaScript, XML i kaskadowych arkuszy stylów pozwoliło na tworzenie interaktywnych witryn, których funkcjonalność zbliżyła się do aplikacji "tradycyjnych".

Podczas seminarium będzie można zapoznać się z technikami wykorzystywanymi w AJAX, czyli JavaScript, XML, CSS i DOM, mechanizmami i metodami nawiązywania połączeń z serwerem oraz sposobami przetwarzania otrzymanych danych. Dzień później odbędą się warsztaty, podczas których każdy będzie miał możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.

Seminarium, które poprowadzi mgr Paweł Cudek odbędzie się w środę, 25 maja o godzinie 17 w sali 43 Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przy ul. Sucharskiego 2. Warsztaty odbędą się w czwartek, 26 maja o godzinie 17 w sali 145.

Szczegółowe informacje na temat seminarium można znaleźć na stronie Koła Naukowego.

© dobreprogramy