r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AJAX według Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Google Web Toolkit to opublikowany niedawno szkielet do tworzenia w Javie webowych aplikacji używających popularnej ostatnio technologii AJAX. Przy jej użyciu powstały takie serwisy jak GMail, Google Maps i inne.

AJAX, czyli Asynchroniczny JavaScript i XML jest nowym podejściem do tworzenia interaktywnych stron WWW. Nowością jest inny sposób aktualizacji wyglądu strony w reakcji na dane użytkownika lub zmiany na serwerze. Aplikacja nie przeładowuje całej strony, a jedynie wymagane elementy, także dane wprowadzane przez użytkownika od razu wysyłane są do serwera, bez oczekiwania na przykład na kliknięcie w przycisk.

Tworzenie z wykorzystaniem technologii AJAX jest dość trudne i wymaga sporej wiedzy. Programiści Google postanowili przygotować narzędzie mogące ten proces uprościć. Google Web Toolkit służy do przerabiania aplikacji napisanych w Javie na AJAX. Pozwala to na łatwiejsze uporanie się z problemem wzajemnych niekompatybilności pomiędzy różnymi przeglądarkami.

Dostępne są wersje instalacyjne dla Windows i Linuksa. Więcej informacji o szkielecie na stronach Google.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.