reklama

AKILL przyznał się do winy

Strona główna Aktualności

O autorze

Na początku marca informowaliśmy, że Owen Thorn Walker, nastolatek z Nowej Zelandii, został oskarżony o różnego rodzaju wykroczenia, w tym o nielegalny dostęp do komputerów (bez pozwolenia), zniszczenia systemu komputerowego oraz posiadanie oprogramowania ułatwiającego przeprowadzanie włamań.

Oskarżyciele utrzymywali, iż Walker (znany pod pseudonimem AKILL) był szefem gangu, który zainfekował około 1,3 miliona komputerów na całym świecie złośliwym oprogramowaniem starającym się wykraść dane bankowe. Członkowie grupy wysyłali również spam oraz przeprowadzali ataki typu denial-of-service - były to płatne akcje na życzenie.

Jak się okazało, oskarżenia znalazły potwierdzenie, 18-letni Thor Walker przyznał się do sześciu zarzutów, w tym do uzyskania dostępu do komputera w celach przestępczych, posiadanie oprogramowania ułatwiającego dokonanie przestępstwa oraz dostępu do komputerów bez autoryzacji. Grozi mu 5 lat więzienia, jednak prawdopodobnie problemy zdrowotne nie pozwolą na odbycie kary w zakładzie karnym.

Nastolatek cierpi na syndrom Aspergera, rodzaj zaburzenia mieszczącego się w spektrum autyzmu. Zaburzenie to obejmuje przede wszystkim upośledzenie umiejętności społecznych, trudności w akceptowaniu zmian i sprawność (elastyczność) myślenia oraz szczególnie pochłaniające zainteresowania, natomiast rozwój mowy oraz rozwój poznawczy przebiega prawidłowo.

Nastolatek (znany pod pseudonimem AKILL) został aresztowany przez FBI w listopadzie ubiegłego roku podczas operacji Bot Roast. Władze zorientowały się, że to właśnie on jest liderem grupy, która uzyskała dostęp do miliona pecetów. Dzięki zorganizowanej akcji cyberprzestępcom udało się skraść bankowe dane identyfikacje pozwalające na kradzież niemałych kwot.

Wyrok ma zapaść 28 maja.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama