ALLPlayer 6.0: nowe UI, wszystko za darmo, reklam z kinopleksu o wiele za dużo

Strona główna Aktualności

O autorze

ALLPlayer, jeden z najpopularniejszych w naszym kraju odtwarzaczy mediów, doczekał się kolejnej, szóstej już wersji. Określenie „odtwarzacz mediów” nie oddaje jednak programowi sprawiedliwości. To kompleksowe narzędzie, które nie tylko otwiera praktycznie wszystkie pliki wideo, ale też radzi sobie ze strumieniowaniem mediów z Internetu, automatycznym pobieraniem napisów i obsługą konfiguracji wieloekranowych.

Dla użytkownika najważniejsze jest to, że wszystkie funkcje programu są teraz dostępne za darmo. Do tej pory, choć sam program był rozpowszechniany jako freeware, to np. mechanizm aktualizacji i doboru kodeków kosztował kilka złotych. Trzeba tu wyjaśnić, że ALLPlayer nie jest jak większość odtwarzaczy dla Windows nakładką na systemowego MediaPlayera, korzystając bezpośrednio z bibliotek DirectX.

Po zainstalowaniu wersji 6.0 od razu zobaczymy nowy, całkiem ergonomiczny interfejs użytkownika, w którym znacznie łatwiej znaleźć potrzebne funkcje. Rychło odczujemy też wydajność działania programu. Jak twierdzą jego autorzy, ALLPlayer został przepisany niemal od podstaw, pozbawiony zbytecznych elementów, tak by zapewnić bezawaryjną i szybką pracę.

Na szczęście wśród zbytecznych elementów nie znalazł się odtwarzacz YouTube, współpraca z serwisami napisów czy obsługa internetowych stacji radiowych. Wciąż też mamy inteligentny moduł do analizy długości napisu, by później regulować czas jego wyświetlenia. Warto wspomnieć też o bibliotece darmowych filmów kinoplexu – w odtwarzaczu (jeśli zniesiemy taką ilość serwowanych reklam) do dyspozycji jest całkiem sporo tytułów. Ciekawe, czy użytkownicy będą korzystali z tej funkcji częściej, niż z wciąż obsługiwanej funkcji przeciągania plików .torrent do odtwarzacza.

Wygląda na to, że producent decyzją o udostępnieniu za darmo wszystkich funkcji programu zamierza znacząco powiększyć jego zasięg. Nie powinno to być trudne – przez te kilkanaście lat obecności na rynku cieszył się on sporym uznaniem, i w zasadzie jednym powodem do narzekań były właśnie te płatne funkcje.

Do sterowania programem wciąż można wykorzystać androidową aplikację ALLPlayer Pilot Free. ALLPLayera 6.0 pobierzecie oczywiście z naszego repozytorium oprogramowania, z działu Windows > Multimedia > Odtwarzacze plików audio i wideo.

© dobreprogramy
s