ALLPlayer 6.4 szybciej dobierze kodeki do filmu, który będzie odtwarzał

Strona główna Aktualności

O autorze

ALLPlayer, czyli jeden z najpopularniejszych polskich odtwarzaczy multimediów, został wydany w wersji 6.4. Aktualizacja przynosi takie zmiany, jak poprawiony mechanizm pobierania napisów do filmów, dużo lepsze rozpoznawanie formatu materiału do odtwarzania oraz poprawiona obsługa najnowszych standardów cyfrowego dźwięku i filmów.

Przy tworzeniu wydania 6.4 programu priorytetem było usprawnienie rozpoznawania typu materiału do odtworzenia. Dzięki temu ALLPlayer natychmiast określi format zapisu materiału, sposób kodowania i wybierze dla niego najlepsze z dostępnych kodeki obrazu i dźwięku.

Ponadto ulepszone zostały części programu odpowiedzialne za materiały w rozdzielczości 4K i UltraHD, a także zakodowanych jako WebM. Nie zabrakło usprawnień w najważniejszej części tego programu, czyli wyświetlaniu napisów, które mają wyglądać lepiej. Również wygląd programu nieco się zmienił. Drobne poprawki mają sprawić, by korzystanie z niego było przyjemniejsze.

Ponadto ALLPlayer 6.4 będzie działał stabilniej niż jego poprzednik podczas odtwarzania filmów z wbudowanymi napisami, a także będzie lepiej radził sobie z napisami z serwisów napisy24.pl i opensubtitles.org. W końcu też będzie prawidłowo wyświetlał napisy na systemach, w których czas podawany jest w formacie 12-godzinnym. Lepiej ma działać dekodowanie plików w formacie H.264 przez dedykowany moduł sprzętowy (na procesorach nowszych niż Sandy Bridge) i HEVC (Broadwell i nowsze).

ALLPlayera 6.4 możecie pobrać z naszej bazy programów za darmo. Warto też przetestować jego odpowiednik dla Androida.

© dobreprogramy