ALLPlayer 7.5: na pierwszym planie wyszukiwanie filmów i napisów

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Nowa wersja ogromnie popularnego w naszym kraju odtwarzacza multimediów ALLPlayer już czeka na swoich użytkowników. Zupełnie nowa wyszukiwarka filmów, która staje się centralnym elementem interfejsu, ulepszenia w silniku odtwarzania oraz poprawiona obsługa napisów to najmocniejsze punkty programu. Teraz, gdy Windows Media Player oficjalnie znika z Windowsa 10, może warto spróbować nowego AllPlayera, jako zamiennika systemowych aplikacji Muzyka Groove oraz Filmy i TV?

Wprowadzonej wraz z ALLPlayerem 7.0 wyszukiwarki filmów nie można przeoczyć – wyświetlana jest teraz w momencie startu programu w środku jego okna. Domyślnie niewiele potrafi, jednak po skonfigurowaniu, będzie przeszukiwała zarówno zasoby lokalne, jak i serwisy internetowe oferujące, jak to określono, darmowe materiały wideo. Producent oferuje więc funkcję, którą można wykorzystać na wiele sposobów – każdy, kto ma pojęcie o wyrażeniach regularnych (regex) taką konfigurację przygotuje sobie sam, a kto pojęcia o tym nie ma, łatwo znajdzie w polskim Internecie przykłady, jak ALLPlayera dostosować do najpopularniejszych u nas serwisów ze streamingiem czy torrentami.

Znacznie poprawiono silnik programu. Zawiera on wszystkie popularne kodeki audio i wideo, zapewniając wsparcie dla sprzętowej akceleracji, w rozdzielczościach do 4K. Poprawiono tu też obsługę napisów – ALLPlayer sam pobierze je z serwisów Napisy24 i OpenSubtitles.org oraz bazy Napiprojekt. A jeśli napisów jeszcze nie ma, to program potrafi wysłać SMS lub e-mail z powiadomieniem, gdy tylko pojawią się w Sieci.

Poprawiono też obsługę stacji radiowych: zamiast prezentować jedną listę, program grupuje stacje według kryterium geograficznego lub typu nadawanej muzyki. Stacji jest dość, by zadowolić każdego, szkoda tylko, że nie pogrupowano ich też według jakości streamingu, lub też przynajmniej nie oznaczono jej przy nazwie.

Doszły w wersji 7.5 też poprawki w edytorze filmu, poprawienie grafiki, zachowania interfejsu – wszystko idzie tu w stronę ujednolicenia z interfejsem mobilnym, funkcje programu dostępne są poprzez kafelki wybierane na ekranie wyświetlacza. Jednocześnie producent promuje swoją mobilną wersję ALLPlayera na Androida oraz aplikację-pilota, do sterowania odtwarzaczem na pececie za pomocą smartfonu.

ALLPlayer 7.5 jest dostępny w naszej bazie oprogramowania na Windowsa, z kolei w bazie programów na Androida znajdziecie mobilny odtwarzacz oraz oficjalnego pilota. Dostępna jest też wersja odtwarzacza dla urządzeń z systemem iOS.

© dobreprogramy