AMD i Microsoft zafundowały blogerom laptopy z Vistą

Strona główna Aktualności

O autorze

Do serwisów informacyjnych przedostała się informacja, że agencja marketingowa Edelman współpracująca z Microsoft oraz AMD rozesłała nowe laptopy do wybranych redaktorów popularnych na świecie blogów o tematyce IT. Przesłany sprzęt to Acer Ferrari z 64-bitowym procesorem Turion i systemem Windows Vista o łącznej wartości ponad dwóch tysięcy dolarów. Informacja została potwierdzona przez przedstawiciela Microsoft.

Blogerzy po przetestowaniu sprzętu mogli sami zdecydować, czy chcą go zatrzymać bez ponoszenia żadnych opłat, czy odesłać z powrotem. Jeden z adresatów przesyłki, Feritas z Nowej Zelandii mówi, że maszyny miały na celu promować współpracę Windows Vista z ekstremalnie dobrymi komponentami sprzętowymi. Tak wypowiada się o całej akcji: Dużo ludzi na świecie otrzymało [laptopy]. Nie posiadam listy, ale wiem, że byli to zarówno najbardziej popularni blogerzy, jak i redaktorzy niszowych blogów. Dodaje, że sam zdecydował się zachować notebooka. Broni swojej niezależności mówiąc, że uprzedza swoich czytelników, które firmy sponsorowały jego konkretne recenzje.

Co ciekawe, ujawnienie powyższych informacji skłoniło Microsoft do nagłej zmiany stanowiska. Jeden z blogujących powiedział, że korporacja wysłała niedawno maila z prośbą o niezatrzymywanie komputerów.

© dobreprogramy
s