r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AMD też z głową w chmurach — inwestuje w CiiNOW

Strona główna Aktualności

Strumieniowanie gier z chmury upowszechnia się coraz bardziej i co chwila pojawiają się jakieś nowe wieści w tymże temacie. Firma Advanced Micro Devices, czyli AMD, nie chciała pozostać w tyle wobec wyraźnego przechodzenia od gier pudełkowych do takich dostarczanych z sieci i zainwestowała w rozwiązania CiiNOW, tym samym bezpośrednio angażując się w technologiczny wyścig — z dnia na dzień rynek cyfrowy wart jest przecież coraz więcej.

Zamiast pakowania góry pieniędzy w utrzymywanie specjalnych serwerów, które zarządzałyby usługami, na czym ucierpiało OnLive, CiiNOW proponuje rozwiązanie programowe umożliwiające wystartowanie ze strumieniowaniem gier na dowolnej konfiguracji serwerów. W odróżnieniu od takiego Gaikai, wykupionego niedawno przez Sony, zainteresowany nie jest skazany na korzystanie z infrastruktury jednego dostawcy, lecz może zbudować własną lub dobrać sobie partnerów. Pod kątem wykorzystania infrastruktury sieciowej i finansowym powinno to okazać się bardziej opłacalne. Obiecuje się wysoką jakość strumieni wideo i niskie opóźnienia relatywnie małym kosztem.

r   e   k   l   a   m   a

System opracowany przez CiiNOW dostępny jest już dla potencjalnych klientów chcących zbudować stacje na bazie technologii Radeon AMD. Firma ma kilka patentów do zaklepania, ale spokojna jest o ewentualne pozwy sądowe.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.