reklama

AMD też z głową w chmurach — inwestuje w CiiNOW

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Strumieniowanie gier z chmury upowszechnia się coraz bardziej i co chwila pojawiają się jakieś nowe wieści w tymże temacie. Firma Advanced Micro Devices, czyli AMD, nie chciała pozostać w tyle wobec wyraźnego przechodzenia od gier pudełkowych do takich dostarczanych z sieci i zainwestowała w rozwiązania CiiNOW, tym samym bezpośrednio angażując się w technologiczny wyścig — z dnia na dzień rynek cyfrowy wart jest przecież coraz więcej.

Zamiast pakowania góry pieniędzy w utrzymywanie specjalnych serwerów, które zarządzałyby usługami, na czym ucierpiało OnLive, CiiNOW proponuje rozwiązanie programowe umożliwiające wystartowanie ze strumieniowaniem gier na dowolnej konfiguracji serwerów. W odróżnieniu od takiego Gaikai, wykupionego niedawno przez Sony, zainteresowany nie jest skazany na korzystanie z infrastruktury jednego dostawcy, lecz może zbudować własną lub dobrać sobie partnerów. Pod kątem wykorzystania infrastruktury sieciowej i finansowym powinno to okazać się bardziej opłacalne. Obiecuje się wysoką jakość strumieni wideo i niskie opóźnienia relatywnie małym kosztem.

System opracowany przez CiiNOW dostępny jest już dla potencjalnych klientów chcących zbudować stacje na bazie technologii Radeon AMD. Firma ma kilka patentów do zaklepania, ale spokojna jest o ewentualne pozwy sądowe.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało