reklama

AMD trafi w gusta mniej wymagających graczy? RX 470 już w sprzedaży

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Rodzina kart Polaris dziś finalnie powiększyła się o nowego członka, który jest już dostępny w sprzedaży. RX 470 ma stanowić propozycję przede wszystkim dla graczy, którzy nie mają zamiaru wydawać kroci na najbardziej wydajne układy, a jednocześnie zapełnić niszę, którą w tym segmencie generuje starawa oferta NVIDII.

Bardziej szczegółowo o Radeonie RX 470 pisaliśmy w momencie pierwszej prezentacji. Można go porównać do RX 480, jednak – w związku z tym, że adresowany jest do mniej wymagających graczy – specyfikacja układu prezentuje się ubożej. Zastosowanie mniej wydajnego wariantu układu Polaris 10 skutkuje 2048 procesorami strumieniowymi, 128 jednostkami teksturującymi i 32 renderującymi.

Zegar RX 470 taktowany jest z częstotliwością 926 MHz i do 1200 MHz w trybie turbo. Układ wyposażony jest w 4 GB RAM-u (GDDR5) – pamięć taktowana jest z częstotliwością 6,6 GHz. Karta posiada cztery wyjścia: HDMI 2.0 i aż trzy Display Porty w specyfikacji 1.4.

Nowy Radeon wcale nie odstaje pod względem wydajności dramatycznie od RX 480, co budziło obawy dotyczące ceny, która również mogła być zbliżona. Niesłusznie jednak, bo cena RX 470 wynosi ok. 1000 zł, czyli ponad 200 zł mniej niż najtańsze warianty RX 480. Czy zatem AMD uda się trafić w serca (i kieszenie) mniej wymagających graczy? Przekonajcie się już jutro dzięki naszemu materiałowi wideo, w którym zaprezentujemy i omówimy najnowszą propozycję czerwonych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama