AMD udostępnia Catalyst 11.4 dla Linuksa z elementami PowerXpress

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Firma AMD udostępniła nowa wersję sterowników Catalyst dla Linuksa. Ta wiadomość ucieszy szczególnie właścicieli komputerów wyposażonych w dwa układy graficzne.

Sterowniki Catalyst 11.4 mają wbudowane wsparcie dla serwera X.Org 1.10, który dostępny jest od lutego i nie był wspierany aż do rozpoczęcia prac nad Ubuntu 11.04, a wydanie stabilnych sterowników Catalyst 11.4 zbiegło się w czasie z premierą stabilnego wydania Ubuntu Natty Narwhal. Ponadto nowy Catalyst zawiera poprawki mające poprawić działanie aplikacji uruchamianych z użyciem Wine.

Sterowniki Catalyst 11.4 dla Linuksa wprowadzają również elementy technologii AMD PowerXpress, która w laptopach wyposażonych w dwie karty graficzne pozwala na niezauważalną dla użytkownika zmianę używanego układu graficznego. Implementacja PowerXpress w tej wersji Catalyst wciąż jednak wymaga ponownego uruchomienia serwera X.Org po zmianie używanej karty i jest przeznaczona do przełączania jedynie między kartami ATI Radeon i Intela.

Najnowsze sterowniki Catalyst można pobrać ze strony AMD, a niebawem trafią do repozytoriów dystrybucji.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji