r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AOC zapowiada naprawdę tanie monitory dla graczy z obsługą AMD FreeSync

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

AOC wprowadziło na rynek dwa nowe monitory o rozdzielczości FullHD, które uwagę przyciągają nie tylko bardzo atrakcyjną ceną, ale też obsługą mechanizmu AMD FreeSync, zapewniającego płynność animacji bez zacięć wynikających z desynchronizacji wyświetlacza i potoku renderowania karty graficznej.

Nowe modele to 24-calowy G2460VQ6 i 22-calowy G2260VWQ6. Oba zapewniają rozdzielczość 1080p i wykorzystują szybką matrycę o czasie reakcji 1 ms. Oprócz wspomnianego FreeSync, działającego z nowymi kartami graficznymi Radeon, pochwalić się mogą lepszą ochroną wzroku użytkowników. To zasługa mechanizmu AOC Anti-Blue Light, który zwiększa długość niebieskich fal światła z 450 nm do bezpieczniejszego poziomu 460 nm, zmniejszając o 90% ilość światła w tym najbardziej szkodliwym dla wzroku paśmie. Dzięki korekcie długości fal, a nie ich filtrowaniu, wyświetlany obraz nie traci na jakości odwzorowania kolorów. Do tego należy wspomnieć o wyeliminowaniu efektu migotania obrazu poprzez AOC Flicker FREE, działającym przy każdej jasności podświetlenia matrycy.

Monitory trafią do sklepów już we wrześniu. Wersja 22-calowa ma kosztować 579 zł, zaś 24-calowa 769 złotych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.