r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AOL chce zostać kupiony przez Yahoo

Strona główna Aktualności

Tim Armstrong, dyrektor wykonawczy firmy AOL, spotkał się z inwestorami, aby przekonać ich do sprzedaży firmy. Kto miałby kupić AOL? Zdaniem Armstronga powinien to być Yahoo!.

Informację o pomyśle Armstronga podał Reuters powołując się na anonimowe źródła z wewnątrz firmy. Według Reutersa Armstrong uważa, że Yahoo jest najlepszym potencjalnym nabywcą i zarazem idealnym partnerem. Zarówno AOL jak i Yahoo! mają za sobą pełną wzniosłych chwil przeszłość jako liderzy na rynku usług internetowych i być może razem mogliby odzyskać utracone pozycje. Zdaniem Armstronga razem będzie im łatwiej ponownie wspiąć się na szczyt.

Według wstępnych szacunków wartości poszczególnych usług obu firm po połączeniu AOL i Yahoo! mogą oszczędzić w sumie nawet 1,5 miliarda dolarów. Wystarczy, że firmy nawiążą współpracę, która doprowadzi do obcięcia kosztów duplikujących się zasobów — centrów danych, serwerowni, serwisów informacyjnych itp. Obie firmy przestały nadążać za rozwojem Internetu i trochę wypadły z obiegu, ale obie mają w swoich rękach ogromne bazy użytkowników i wartościowe marki. Armstrong już wcześniej proponował kupno firmy AOL CEO Yahoo (wtedy była to jeszcze Carol Bartz), ale bez rezultatu.

r   e   k   l   a   m   a

Mimo zawirowań wokół Carol Bartz i długów, Yahoo! — gigant, którego nogi powoli zamieniają się w glinę — wciąż budzi zainteresowanie potencjalnych inwestorów. Kupno Yahoo rzekomo rozważali Microsoft, Alibaba oraz Silver Lake. AOL dużo zyska, jeśli Yahoo! przyjmie go pod swoje skrzydła. Ale co z tego będzie mieć Yahoo!?

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.