AOL uruchamia poprawioną betę MapQuest

Strona główna Aktualności

O autorze

AOL udostępnił poprawioną wersję Beta serwisu MapQuest, pozwalającego na oglądanie map oraz zdjęć satelitarnych i lotniczych z całego świata. Pomimo ciągłych prac, dalej brakuje w nim wielu funkcjonalności obecnych w konkurencyjnych usługach Google, Yahoo!, czy Microsoft.

Pierwszą ze zmian, jakie przynosi ze sobą nowa beta jest mechanizm rozpoznający położenie komputera za pośrednictwem którego łączymy się z Siecią, po czym wskazania go przy pomocy specjalnego punktu na mapie, dzięki czemu nie jest już konieczne ręczne określanie swoich danych geograficznych. Informacje te zaś są wyświetlane w sposób automatyczny na podstawie wcześniej zdefiniowanych preferencji lub fizycznej lokalizacji.

Serwis pozwala na wykonywanie takich czynności jak wyszukiwanie konkretnych adresów, powiększanie, pomniejszanie bądź wyświetlanie obrazów arial. Otwierając zlinkowaną obok stronę, możliwe jest także wyświetlenie najświeższych meteorologicznych na temat aktualnej pogody, czy cenach benzyny w różnych miastach, a także sprawdzenie na żywo ruchu w ponad 85 miastach świata.

Serwis jest dostępny pod adresem.

© dobreprogramy