AOL.pl - nowy gracz na rynku portali horyzontalnych

Strona główna Aktualności

O autorze

AOL, dawniej America Online - wielki dostawca Internetu w Stanach Zjednoczonych zamierza podbijać wschodnie rynki. Od wczoraj dostępny jest publicznie portal AOL.pl.

Firma AOL ostatnimi czasy nie miała dobrej passy, choćby z racji koncepcji płatnych maili (co miałoby zatrzymać plagę spamu), oskarżeń o współpracę z chińskimi władzami czy też wycieku danych (dotyczyło 685 tys. użytkowników). Swego rodzaju "plamy" na wizerunku nie wpłynęły jednak jak widać na plany rozwoje firmy.

Polska edycja portalu AOL na pierwszy rzut oka sprawia wrażenia czytelnej, przejrzystej ale zarazem oferującej znacznie mniej materiałów niż polscy konkurenci. Wyświetla się prawidłowo w przeglądarkach Internet Explorer oraz Firefox, w przypadku Opery nieco się "rozjeżdża". Pasek narzędzi AOL dostępny jest jedynie dla przeglądarek IE.

Oczywiście wraz z portalem dostępne są dodatkowe usługi. Poczta z nieograniczoną pojemnością skrzynek (ograniczenie jednej wiadomości do 16 MB), AOL video - odpowiednik YouTube - czyli usługa umożliwiająca publikowanie filmów, AOL foto - bezpłatny serwis do przechowywania nieograniczonej liczby zdjęć i ich udostępniania (galerie prywatne, publiczne, komentarze). Dostępny jest również spolszczony AOL Instant Messenger (AIM) niestety jednak nie jest to najświeższa wersja (6.1.42.2 - z maja).

AOL zastosował dość bezpieczną strategię wejścia na rynek, za pioniera tej strategii można chyba uznać Google. Dostępny od wczoraj portal jest bowiem opatrzony oznaczeniem "beta". Pewne słabości chcąc nie chcąc należy więc zrzucić na karb wersji testowej. Jak nowy gracz zostanie przyjęty na polskim rynku? Trudno powiedzieć, zapewne marzy o cieplejszym powitaniu niż to, którego doświadczył eBay ;-)

© dobreprogramy