AOMEI PE Builder 2.0

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AOMEI PE Builder to zaawansowane narzędzie służące do personalizacji instalatora systemu Windows, czyli procesu tworzenia własnej, często okrojonej z wielu zbędnych elementów wersji instalacyjnej systemu. Oznaczenie PE w nazwie programu oznacza właśnie ten proces, znany jako Preinstallation Enviroment.

Stworzone za pomocą tego oprogramowania wersje Windowsa przypominają nieco działanie systemu w trybie awaryjnym - pozbawione są wielu dodatków i oprogramowania, pozostawiając niezbędnego do działania minimum. Samo stworzenie takiej ograniczonej wersji systemu nie jest jednak jedynym, co możemy zrobić za pomocą AOMEI PE Builder - aplikacja pozwala również na "dodanie" do naszej wersji systemu własnoręcznie wybranych plików i aplikacji. W ten sposób możemy stworzyć między innymi bootowalnego pendrive'a zawierającego system z wbudowanymi narzędziami do diagnostyki sprzętu lub specjalistyczną wersję dla administratorów systemowych i sieci.

Obsługa aplikacji przypomina obcowanie z popularnymi i często spotykanymi kreatorami - wystarczy po kolei wypełniać kolejne etapy powstawania systemu PE, a następnie stworzony przez nas obraz nagrać na płycie, stworzyć bootowalnego pendrive'a lub też zapisać obraz ISO celem wykorzystania w innym czasie. Niewątpliwym atutem programu, poza prostotą obsługi, jest szybkość działania - na stworzenie własnej płytki ze spersonalizowanym systemem Windows potrzeba zaledwie kilku minut.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 06.12.2017 19:14

win 10 64 dziala bez problemu, bootuje etc.

  #2 05.04.2016 22:48

@neoleo (niezalogowany): U mnie (na pewno na wersji 1.4) problem powodowała aktualizacja Windows 7 KB3045999. Po jej usunięciu działał na 64-bitowym systemie.

  #1 16.01.2016 20:53

Wersja 1.5 nic nie poprawiła w stosunku to 1.4, która od lutego 2015 wciąż wywala BSODa przy bootowaniu. Aomei zaleca robienie PE na systemie 32-bitowym tylko skąd go wziąć, gdy współczesne systemy są x64 ;D Na forum użytkowników problem jest znany, Aomei napisało jedną jedyną odpowiedź, że wiedzą o problemie i ponoć pracują. Za chwilę minie rok od zgłoszeń userów i nic.
Także jeśli masz system 64-bitowy, to nawet nie próbuj pracować z tym narzędziem. Możesz skorzystać z obrazu PE z linka na forum użytkowników softu, PE wykonanego przed lutym 2015 - też na szczęście mam taką wersją i ona dziala bez problemów.