r   e   k   l   a   m   a
reklama

API Google+ już dostępne

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google poinformował o udostępnieniu API dla usługi społecznościowej Google+.

Dzięki udostępnieniu API (Application Programming Interface) deweloperzy mogą tworzyć własne projekty wykorzystujące informacje udostępniane w ramach Google+. Co ważne, wydana właśnie wersja API pozwala korzystać jedynie z publicznie dostępnych danych, takich jak profil czy udostępnione dla wszystkich treści. Po wysłaniu zapytania dane są zwracane w prostym w budowie formacie JSON (JavaScript Object Notation), co ma ułatwić ich późniejsze wykorzystanie. Google udostępnił już programisom biblioteki dla najpopularniejszych języków, w tym Java, GWT, Python, Ruby, PHP, Obj-C i NET. Osoby chcące wykorzystać API Google+ powinny zapoznać się z dokumentacją i regulaminem. Google przygotował także forum dyskusyjne.

Udostępnione API posiada szereg ograniczeń. Należy jednak oczekiwać, że z czasem Google wyda kolejne wersje API i pozwoli deweloperom na bardziej dogłębną integrację z Google+ oraz lepsze wykorzystanie możliwości, jakie daje ten społecznościowy projekt.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii