AQQ AQQ 3.0.2.82

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AQQ 3.x to najnowsza generacja polskiego multikomunikatora internetowego rozwijanego nieprzerwanie już od wielu lat.

Obecnie podstawową siecią jest Jabber/XMPP. Protokół ten, dzięki otwartości i znaczącej liczbie rozbudowujących go funkcji, tworzy nową jakość rozmów internetowych. Oczywiście nie zapomniano o obsłudze najpopularniejszych w Polsce sieci, takich jak Gadu-Gadu i Tlen. Wygląd komunikatora także został znacznie poprawiony. Dzięki kompozycjom wizualnym można praktycznie dowolnie zmieniać wygląd programu. Zarówno kompozycje, jak i style obramowania okien, wspierają kanał alpha (przezroczystość) i są oparte o kod w języku HTML/CSS, co pozwala na bardzo szerokie modyfikacje.

Ponadto program umożliwia wysyłanie darmowych wiadomości SMS za pośrednictwem bramek polskich operatorów, wprost z okna AQQ. Do dyspozycji użytkowników są też czaty publiczne oraz rozmowy głosowe w ramach sieci Jabber/XMPP.

Uwaga!

  • Korzystanie z komunikatora wiąże się z koniecznością wykupienia subskrypcji (2 zł na miesiąc lub 20 zł za cały rok). Gdy subskrypcja wygaśnie funkcjonalność AQQ zostanie ograniczona. Nie będzie możliwe wysyłanie wiadomości, korzystanie z Centrum Powiadomień czy też wysyłanie SMS-ów. W dalszym ciągu będzie możliwy odbiór wiadomości, przeglądanie archiwum, a także korzystanie ze wszystkich wtyczek bez żadnych ograniczeń.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

dobrze zorganizowany interfejs, możliwość sporej personalizacji, ciekawe funkcjonalności
stabilność na średnim poziomie, zgłoszone błędy naprawiane miesiącami a nawet latami, brak realizacji propozycji użytkowników
ocena użytkownika
23.07.2015 23:07 • Recenzja do wersji 3.0.1.10

Z komunikatorem AQQ jestem związany od wielu lat, jeszcze za czasów AQQ 1.x. Gdy powstała linia 2.x postanowiłem spróbować swoich sił i zacząć pisać wtyczki. Przez te kilka lat widziałem wiele i widzę w jakim kierunku zmierza obecny rozwój tego komunikatora - w stronę całkowitego upadku projektu.

Komunikator jak komunikator, widziałem gorsze i nieco lepsze rozwiązania w niektórych sprawach. Potencjałem AQQ jest na pewno to, że posiada na prawdę dobrze zorganizowany interfejs - okno rozmowy jest skromne a zarazem bardzo funkcjonalne, to samo tyczy się listy kontaktów, gdzie znajdziemy wszystkie niezbędne informacje + to czego nigdzie nie znalazłem, możliwość szybkiego przejrzenia czatów na serwerze XMPP. Testowałem wiele komunikatorów i nie znalazłem ani jednego, który daje tak dużą możliwość personalizacji poprzez dodatki (teraz niestety baza jest uboższa, bo usunąłem swoje autorskie wtyczki ale kit). Niestety ciężko przytoczyć więcej plusów, gdyż AQQ ma dużo rażących wad, obok których nie da się przejść obojętnie...

Opłaty - same w sobie nie są czymś negatywnym, bo przecież jest wiele programów, gdzie się za nie płaci lub wysyła dobrowolne datki. Problemem w komunikatorze AQQ jest to na co idą te opłaty, bo ni jak się to przekłada na rozwój komunikatora.

W komunikatorze znajdują się różniaste błędy, są nawet takie co uniemożliwiają normalne korzystanie z komunikacji (np. błędne oznaczanie daty przyjścia wiadomości offline, wieszanie się komunikatora w różnych dziwnych sytuacjach, niedziałające transfery w sieci GG), na usunięcie błędów czasem czeka się klika tygodni, czasem parę miesięcy a rekordowe zgłoszenia czekają na realizację parę lat. Autor komunikatora tak bardzo olewa swoich klientów (klientów, bo w końcu prowadzi biznes i ma z tego kasę), że o naprawę błędów trzeba się prosić na oficjalnym forum AQQ - ba, czasem trzeba się kłócić, udowadniać że problem istnieje oraz podawać gotowe rozwiązania, bo autor komunikatora jest za leniwy na ich wygooglanie. Czy tak powinno być, kiedy płaci się za jakiś produkt? Moim zdaniem nie (smaczek - na problemy z niedziałającą siecią Facebook autor AQQ sugeruje, że to wina użytkowników, bo obsługa sieci FB wymaga po prostu samodyscypliny i wtedy użytkowanie staje się przyjemniejsze).

Ok, zostawmy błędy i idźmy dalej. Na forum AQQ można znaleźć naprawdę świetne propozycje rozwoju komunikatora (chociażby obsługa XEP-0313, który w pełni obsługuje obecnie jeden komunikator na desktop), lecz zamiast tego autor komunikatora woli dodać swoje wymyślone rzeczy, które często nie mają nic wspólnego z komunikacją - są raczej rzeczami "nice to have", które jedynie zaśmiecają komunikator i mogłyby się znaleźć w formie dodatku-wtyczki, lepiej poświęcić czas na usunięcie błędów, które gniją na forumowej bugliście i wołają o ratunek. Autor komunikatora wraz z wprowadzeniem opłat obiecał duże zmiany, że wreszcie będzie słuchać słuchać użytkowników i rozwój AQQ nie będzie blokowany przez nikogo z góry. W tej chwili wygląda to tak, że wraz z wprowadzeniem opłat i wielkimi obietnicami (prawie jak tymi wyborczymi) zostały w parę tygodni wdrożone propozycje, na które użytkownicy czekali latami - i to wszystko po to, aby wydoić ze wszystkich kasę a potem nic nie robić z projektem. Propozycje użytkowników jak leżały za czasów CT Creative (poprzedni prawny właściciel sprzed wprowadzenia opłat) tak leżą dalej mimo obiecanych zmian wynikających z powrotu projektu pod skrzydła samego Oconnela.

Na prawdę, ludzie są w stanie zapłacić 2zł miesięcznie za komunikator ale nie, kiedy muszą się prosić o dodanie różnych rzeczy czy naprawę podstawowych funkcjonalności komunikatora. To wszystko tak wkurza, irytuje i boli, że od sporego czasu na forum AQQ zaczęli się pojawiać nowi użytkownicy, którzy zaczęli otwarcie wyrażać swoje negatywne opinie. Efekt jest taki, że na forum AQQ została wprowadzona cenzura i rozdawane są bany za każde wspomnienie o konkurencji czy też po napisaniu negatywnej opinii. A ludzie potrzebują po prostu się wyżalić, dość dużo ludzi chce, aby komunikator AQQ dalej żył pełnią i rozwijał się jak kiedyś - padają propozycje promowania komunikatora, rozwoju itp itd ale wszystko jest negowane przez autora komunikatora.

Niestety póki autor komunikatora AQQ nie zmieni swojego podejścia do projektu i nie zacznie w końcu poważnie traktować swoich klientów to ten projekt upadnie totalnie i zostanie tylko historią na polskim rynku komunikatorów. Niestety ale tak się kończą biznesu, które są prowadzone przez osoby kompletnie się na tym nie znające.

0 Reklam,Szybki,Duża baza wtyczek,Obsługa wielu kont w tym GG,FB,Skype oraz inne,Mało pobiera pamięci Ram,piękne kompozycje od Silverstone Sense 5v13
Jak na razie brak po za tym że jest płatny ;) ale warty na pewno jest swej ceny 2zł msc.
ocena użytkownika
07.12.2014 15:21 • Recenzja do wersji 3.0.0.50

AQQ używam od wielu już lat,w między czasie próbowałem też innych komunikatorów ale za każdym razem i tak wracałem do AQQ po paru dniach nie miały to co posiada AQQ i były mniej funkcjonalne.
Nowa wersja AQQ wnosi szereg zmian których może na pierwszy rzut oka nie widać ale wystarczy spędzić kilka minut z komunikatorem by je poznać.
Moi znajomi też zaczęli doceniać AQQ podczas swej pracy w Radio gdzie są otwarte programy do nadawania a zwykły komunikator GG zamulał im łączę i powodował zawieszanie się też programu do nadawania.
AQQ działa jak talala :) AQQ mam na 3 komputerach PC w studio oraz na laptopie wszędzie sprawdza się bd.
Jak kolega Narv wspomniał dla mnie również brakuje w AQQ opcji:brakuje opcji umożliwiającej weryfikację, które kontakty GG mają nas na liście.
Co do reszty jak na obecne czasy AQQ się rozwija ale też nie przesadzajmy z ciągłym rozwojem bo jak zacznie autor wrzucać do niego masę innych rzeczy to skończy się jak z winampem z odtwarzacza stanie się kombajn. Polecam AQQ osobom które sami chcą decydować o tym jak działa ich komunikator i jak ma wyglądać oraz nie żałuje paru groszy.
Ps.dziwi mnie ciągłe narzekanie ile to AQQ zużywa ram mamy rok 2014 a nie 2005.r każdy teraz ma przynajmniej 4 GB i więcej RAM na pokładzie więc co tu żałować ich dla AQQ od tego jest RAM :) to nie czasy gdzie sam pod XP posiadałem 512MB.