AQQ 3.0.2.82

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AQQ 3.x to najnowsza generacja polskiego multikomunikatora internetowego rozwijanego nieprzerwanie już od wielu lat.

Obecnie podstawową siecią jest Jabber/XMPP. Protokół ten, dzięki otwartości i znaczącej liczbie rozbudowujących go funkcji, tworzy nową jakość rozmów internetowych. Oczywiście nie zapomniano o obsłudze najpopularniejszych w Polsce sieci, takich jak Gadu-Gadu i Tlen. Wygląd komunikatora także został znacznie poprawiony. Dzięki kompozycjom wizualnym można praktycznie dowolnie zmieniać wygląd programu. Zarówno kompozycje, jak i style obramowania okien, wspierają kanał alpha (przezroczystość) i są oparte o kod w języku HTML/CSS, co pozwala na bardzo szerokie modyfikacje.

Ponadto program umożliwia wysyłanie darmowych wiadomości SMS za pośrednictwem bramek polskich operatorów, wprost z okna AQQ. Do dyspozycji użytkowników są też czaty publiczne oraz rozmowy głosowe w ramach sieci Jabber/XMPP.

Uwaga!

  • Korzystanie z komunikatora wiąże się z koniecznością wykupienia subskrypcji (2 zł na miesiąc lub 20 zł za cały rok). Gdy subskrypcja wygaśnie funkcjonalność AQQ zostanie ograniczona. Nie będzie możliwe wysyłanie wiadomości, korzystanie z Centrum Powiadomień czy też wysyłanie SMS-ów. W dalszym ciągu będzie możliwy odbiór wiadomości, przeglądanie archiwum, a także korzystanie ze wszystkich wtyczek bez żadnych ograniczeń.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

dobrze zorganizowany interfejs, możliwość sporej personalizacji, ciekawe funkcjonalności
stabilność na średnim poziomie, zgłoszone błędy naprawiane miesiącami a nawet latami, brak realizacji propozycji użytkowników
ocena użytkownika

Z komunikatorem AQQ jestem związany od wielu lat, jeszcze za czasów AQQ 1.x. Gdy powstała linia 2.x postanowiłem spróbować swoich sił i zacząć pisać wtyczki. Przez te kilka lat widziałem wiele i widzę w jakim kierunku zmierza obecny rozwój tego komunikatora - w stronę całkowitego upadku projektu.

Komunikator jak komunikator, widziałem gorsze i nieco lepsze rozwiązania w niektórych sprawach. Potencjałem AQQ jest na pewno to, że posiada na prawdę dobrze zorganizowany interfejs - okno rozmowy jest skromne a zarazem bardzo funkcjonalne, to samo tyczy się listy kontaktów, gdzie znajdziemy wszystkie niezbędne informacje + to czego nigdzie nie znalazłem, możliwość szybkiego przejrzenia czatów na serwerze XMPP. Testowałem wiele komunikatorów i nie znalazłem ani jednego, który daje tak dużą możliwość personalizacji poprzez dodatki (teraz niestety baza jest uboższa, bo usunąłem swoje autorskie wtyczki ale kit). Niestety ciężko przytoczyć więcej plusów, gdyż AQQ ma dużo rażących wad, obok których nie da się przejść obojętnie...

Opłaty - same w sobie nie są czymś negatywnym, bo przecież jest wiele programów, gdzie się za nie płaci lub wysyła dobrowolne datki. Problemem w komunikatorze AQQ jest to na co idą te opłaty, bo ni jak się to przekłada na rozwój komunikatora.

W komunikatorze znajdują się różniaste błędy, są nawet takie co uniemożliwiają normalne korzystanie z komunikacji (np. błędne oznaczanie daty przyjścia wiadomości offline, wieszanie się komunikatora w różnych dziwnych sytuacjach, niedziałające transfery w sieci GG), na usunięcie błędów czasem czeka się klika tygodni, czasem parę miesięcy a rekordowe zgłoszenia czekają na realizację parę lat. Autor komunikatora tak bardzo olewa swoich klientów (klientów, bo w końcu prowadzi biznes i ma z tego kasę), że o naprawę błędów trzeba się prosić na oficjalnym forum AQQ - ba, czasem trzeba się kłócić, udowadniać że problem istnieje oraz podawać gotowe rozwiązania, bo autor komunikatora jest za leniwy na ich wygooglanie. Czy tak powinno być, kiedy płaci się za jakiś produkt? Moim zdaniem nie (smaczek - na problemy z niedziałającą siecią Facebook autor AQQ sugeruje, że to wina użytkowników, bo obsługa sieci FB wymaga po prostu samodyscypliny i wtedy użytkowanie staje się przyjemniejsze).

Ok, zostawmy błędy i idźmy dalej. Na forum AQQ można znaleźć naprawdę świetne propozycje rozwoju komunikatora (chociażby obsługa XEP-0313, który w pełni obsługuje obecnie jeden komunikator na desktop), lecz zamiast tego autor komunikatora woli dodać swoje wymyślone rzeczy, które często nie mają nic wspólnego z komunikacją - są raczej rzeczami "nice to have", które jedynie zaśmiecają komunikator i mogłyby się znaleźć w formie dodatku-wtyczki, lepiej poświęcić czas na usunięcie błędów, które gniją na forumowej bugliście i wołają o ratunek. Autor komunikatora wraz z wprowadzeniem opłat obiecał duże zmiany, że wreszcie będzie słuchać słuchać użytkowników i rozwój AQQ nie będzie blokowany przez nikogo z góry. W tej chwili wygląda to tak, że wraz z wprowadzeniem opłat i wielkimi obietnicami (prawie jak tymi wyborczymi) zostały w parę tygodni wdrożone propozycje, na które użytkownicy czekali latami - i to wszystko po to, aby wydoić ze wszystkich kasę a potem nic nie robić z projektem. Propozycje użytkowników jak leżały za czasów CT Creative (poprzedni prawny właściciel sprzed wprowadzenia opłat) tak leżą dalej mimo obiecanych zmian wynikających z powrotu projektu pod skrzydła samego Oconnela.

Na prawdę, ludzie są w stanie zapłacić 2zł miesięcznie za komunikator ale nie, kiedy muszą się prosić o dodanie różnych rzeczy czy naprawę podstawowych funkcjonalności komunikatora. To wszystko tak wkurza, irytuje i boli, że od sporego czasu na forum AQQ zaczęli się pojawiać nowi użytkownicy, którzy zaczęli otwarcie wyrażać swoje negatywne opinie. Efekt jest taki, że na forum AQQ została wprowadzona cenzura i rozdawane są bany za każde wspomnienie o konkurencji czy też po napisaniu negatywnej opinii. A ludzie potrzebują po prostu się wyżalić, dość dużo ludzi chce, aby komunikator AQQ dalej żył pełnią i rozwijał się jak kiedyś - padają propozycje promowania komunikatora, rozwoju itp itd ale wszystko jest negowane przez autora komunikatora.

Niestety póki autor komunikatora AQQ nie zmieni swojego podejścia do projektu i nie zacznie w końcu poważnie traktować swoich klientów to ten projekt upadnie totalnie i zostanie tylko historią na polskim rynku komunikatorów. Niestety ale tak się kończą biznesu, które są prowadzone przez osoby kompletnie się na tym nie znające.

23.07.2015 23:07 | Recenzja do wersji 3.0.1.10
0 Reklam,Szybki,Duża baza wtyczek,Obsługa wielu kont w tym GG,FB,Skype oraz inne,Mało pobiera pamięci Ram,piękne kompozycje od Silverstone Sense 5v13
Jak na razie brak po za tym że jest płatny ;) ale warty na pewno jest swej ceny 2zł msc.
ocena użytkownika

AQQ używam od wielu już lat,w między czasie próbowałem też innych komunikatorów ale za każdym razem i tak wracałem do AQQ po paru dniach nie miały to co posiada AQQ i były mniej funkcjonalne.
Nowa wersja AQQ wnosi szereg zmian których może na pierwszy rzut oka nie widać ale wystarczy spędzić kilka minut z komunikatorem by je poznać.
Moi znajomi też zaczęli doceniać AQQ podczas swej pracy w Radio gdzie są otwarte programy do nadawania a zwykły komunikator GG zamulał im łączę i powodował zawieszanie się też programu do nadawania.
AQQ działa jak talala :) AQQ mam na 3 komputerach PC w studio oraz na laptopie wszędzie sprawdza się bd.
Jak kolega Narv wspomniał dla mnie również brakuje w AQQ opcji:brakuje opcji umożliwiającej weryfikację, które kontakty GG mają nas na liście.
Co do reszty jak na obecne czasy AQQ się rozwija ale też nie przesadzajmy z ciągłym rozwojem bo jak zacznie autor wrzucać do niego masę innych rzeczy to skończy się jak z winampem z odtwarzacza stanie się kombajn. Polecam AQQ osobom które sami chcą decydować o tym jak działa ich komunikator i jak ma wyglądać oraz nie żałuje paru groszy.
Ps.dziwi mnie ciągłe narzekanie ile to AQQ zużywa ram mamy rok 2014 a nie 2005.r każdy teraz ma przynajmniej 4 GB i więcej RAM na pokładzie więc co tu żałować ich dla AQQ od tego jest RAM :) to nie czasy gdzie sam pod XP posiadałem 512MB.

07.12.2014 15:21 | Recenzja do wersji 3.0.0.50

Komentarze

0 nowych
  #1696 24.03.2018 11:22

QLs

  #1695 12.09.2017 13:41

@Anonim (niezalogowany): Konnekt? Najbardziej dopracowanym byl i jest WTW. A o Konnekcie lepiej nie wspominac - autor zgarnal kase na rozwoj i zniknal (co zreszta bylo oczywiste).

  #1694 04.07.2017 23:31

@Unga Unga: Konnekt to był zdecydowanie najlepszy komunikator.Padł,wielk szkoda bo masę pracy i pewno forsy włozono w niego ale było warto.za Konnekta bym zapłacił.AQQ jest ok.2 dychy rocznie,jesli bez reklam.Moze doczekamy sie polskiego komunikatora o takiej choćby renomie jak Psi,Pidguin.KONNEKT to była szansa.AQQ płatne nie pociagnie.jest tyle na rynku,ze mnie to wpienia.Jabber-znakomity protokół,ale co sie porobiło.cholerny fejsbók pochłonął wszystko jak czarna dziura

YaSiEk1989   7 #1693 02.06.2017 11:25

2017 rok i płatny komunikator... Dawno temu korzystałem jak jeszcze był bezpłatny, ale już wtedy ludzie przechodzili na FB, itp.
Jedyną zaletą AQQ są wtyczki, ale na co komu one, jak i tak dzisiaj mało kto korzysta z np. GG? Tlen wyłączył serwery, jedynie kojarze wtyczke do FB, ale płacić specjalnie aby pisać przez AQQ na FB to jakiś masochizm.

mlkdom   6 #1692 11.05.2017 16:29

Komunikator stał się bezużyteczny. Jabber jako protokół w zasadzie już nie istnieje. Polskie serwery zostały wyłączone lub wstrzymały rejestrację nowych użytkowników. Tlen został wyłączony. GG nie działa w bezpłatnej wersji. Autor programu jedną decyzją uśmiercił jedną z nielicznych alternatyw na rynku. Nie wydaje mi się aby płatna wersja przynosiła mu zyski.

Unga Unga   10 #1691 10.03.2017 21:16

Ktoś jeszcze tego używa? A taki fajny był komunikator jak był za free, a teraz zszedł na psy i chyba już nikt go nie używa. Po AQQ używałem Kadu, ale miał jakieś niedomagania dlatego przesiadłem się na Miranda NG (nie mylić z IM). Polecam.

DeepPhilosopher   6 #1690 08.12.2016 13:50

@Piotrek2255: jak już ktoś powiedział niech umrze (lub nie) śmiercią naturalną, dopóki autor ma z tego jakiś zysk niech korzysta, w końcu włożył w to masę pracy jakby na to nie patrzeć.
PS Nie wszyscy używają FB i jestem przekonany, że Zuckerberg nie wyprze innych form internetowej komunikacji.

Quassar   7 #1689 07.12.2016 03:10

@Semtex: Bo O.connel to ku*wa i część lepszych dev odeszła za czasów AQQ 1.x w tym i ja ...

Amusing89   11 #1688 03.12.2016 21:13

Programy tego typu nie mają żadnych szans z konkurencją i prędzej, czy później "umrą śmiercią naturalną". Poza tym po co ktokolwiek miałby za to płacić skoro jest WTW?

Semtex   20 #1687 02.12.2016 19:19

@Piotrek2255: I tak zdechnie, przez FB i Whatsapp, bez wersji mobilnej AQQ nie ma szansy, przestałem używać AQQ choć mam opłaconą subskrypcję do kwietnia, Autor olał wszystko...

Piotrek2255   11 #1686 02.12.2016 15:33

AQQ jest w agonii, zresztą jak wszystkie komunikatory. Do tego gó....ane podejście OConnela. Może kilka lat temu warto było zapłacić ale teraz, kiedy wszyscy używają FB, a z GG mało kto już korzysta... Niech uwolni projekt i niech społeczność się nim zajmie.

Morfik777   3 #1685 28.11.2016 19:34

Dziś przed siedemnastą pojawił się stabilny LucidDream 3.0.2.50 z dwiema ważnymi poprawkami. Wcześniejszy błąd braku obsługi gg został bardzo szybko naprawiony. Niestety, ciężko jest cokolwiek przeczytać na oficjalnym forum z powodu blokowania tej strony jako niebezpiecznej. W chrome jest komunikat o stronie wprowadzającej w błąd - typowe ostrzeżenia przed phishingiem, opera ostrzega o przejętej witrynie, zawierającej złośliwe oprogramowanie (zgłoszenie przez yandex), firefox wskazuje na podejrzenie oszustwa - meksyk normalnie. Nie wiem jak zachowują się wersje linuksowe. Na wszelki wypadek wlazłem tam na starej nokii z symbianem, której można nastukać i rzeczywiście, są do pobrania dwie wersje - 32 i 64-bit z poprawionymi krytycznymi błędami.

Autor edytował komentarz w dniu: 28.11.2016 20:04
Unga Unga   10 #1684 23.11.2016 13:25

@Żułek (niezalogowany): Nie działa i już raczej działać nie będzie. Wszystkim polecam Kadu bo bez reklam. Komu reklamy nie przeszkadzają to niech instaluje GG.

Unga Unga   10 #1683 11.11.2016 15:14

@marcinpietr: 2.5.0.50 jest wersją płatną więc twoje porady możesz sobie wsadzić w buty.

marcinpietr   1 #1682 08.11.2016 21:07

Ja mam wersję 2.5.0.50 (wersja 32 bit) chyba ostatnia przed tą bardzo różną od poprzednich. W Aqq>system>shared>pluggins podmieniłem contact.dll i ggnet.dll (sms nie miałem bo tego nie instalowałem), kolejno skopiowałem ten ggnet na więcej numerów czyli mam ggnet.dll i ggnet1.dll, ggnet2.dll odpaliłem Aqq i śmiga pięknie, działa - normalnie wysyłam i odbieram bez problemu

Autor edytował komentarz w dniu: 08.11.2016 21:08
Unga Unga   10 #1681 07.11.2016 19:08

@cfany666 (niezalogowany): Działa, ale nie działa. To tak jak z autem, odpala ale nie jedzie :-D
Ja się przesiadłem na Kadu.

Autor edytował komentarz w dniu: 07.11.2016 19:09
  #1680 07.11.2016 14:34

skoro "wiadomości nie dochodzą i nie przychodzą" to nie działa

ja się przesiadłem na wtw

Unga Unga   10 #1679 06.11.2016 18:27

@Morfik777: Stara wersja "AQQ 2.4.6.10" działa jednak wiadomości nie dochodzą i nie przychodzą.
Bye, bye AQQ.
Czas się przesiąść na coś innego. Może Kadu ?

Autor edytował komentarz w dniu: 06.11.2016 22:00
  #1678 06.11.2016 16:53

@Unga Unga: nie działa

  #1677 06.11.2016 16:53

@Unga Unga: nie działa