AQQ 2.0 GoldenPath - pierwsze spojrzenie

Strona główna Aktualności

O autorze

Na oficjalnej stronie komunikatora AQQ stworzonego przez zespół CT Creative Team pojawiły się informacje na temat nadchodzącej nowej edycji 2.0.

AQQ 2.0 to zupełnie nowy komunikator, napisany praktycznie od początku z kompletnie nową ideologią działania. GoldenPath bo tak brzmi nazwa kodowa projektu, to przede wszystkim otwarcie się komunikatora AQQ na Jabbera. Protokół Jabber umożliwia komunikowanie się z większością sieci na całym świecie, łącznie z naszymi rodzimymi.

AQQ GoldenPath to także szyfrowane rozmowy (TLS oraz SSL), bardzo rozbudowane skinowanie okien komunikatora dzięki systemowi opartemu o HTML/CSS. Nowy projekt w założeniach ma być mobilny, dzięki czemu możliwe będzie używanie komunikatora np. na pen-drivie. Mobilność zapewni nowa lokacja ustawień w plikach, a nie jak dotychczas w rejestrze Windows. Nowe AQQ to także jeszcze większa stabilność i szybkość działania. Przejrzystość opcji, przyjemny interfejs i prosta obsługa czasem skomplikowanych usług.

Wszyscy użytkownicy, którzy chcieliby zaproponować programistom komunikatora swoje pomysły mogą je zgłaszać w komentarzach na stronie projektu.

© dobreprogramy

Komentarze