ATI zmienia podejście do Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma ATI Technologies znana jest z bardzo dobrych kart graficznych i ... fatalnych sterowników dla Linuksa. Użytkownicy kart tej firmy starający się namówić je do pełnej współpracy z Pingwinkiem natrafiają na wiele trudnych do rozwiązania problemów. ATI do tej pory wydawała się ignorować potrzeby tej grupy klientów i nie reagowała na prośby naprawienia błędów.

Sytuacja znacząco zmieniła się po wydaniu najnowszej, oznaczonej numerem 8.25.18 wersji oprogramowania. Poprawiono w niej sporo błędów, w tym także dwa najbardziej irytujące: zawieszanie się systemu podczas przełączania pomiędzy trybem graficznym a konsolą tekstową, oraz niemożliwość uruchomienia dwóch serwerów grafiki jednocześnie. Nieoficjalnie wiadomo, że sterowniki współpracują także z najnowszymi wersjami jądra i serwera x.org. Obsługiwane są także urządzenia serii FIRE GL.

Nowe sterowniki nie są jeszcze idealne, jednak pokazują zdecydowaną zmianę podejścia ATI do problemu. Więcej informacji o sterownikach na stronie producenta.

© dobreprogramy
s