r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AVG AntiVirus 2017 17.3.3011

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe

AVG AntiVirus to komercyjna odsłona programu antywirusowego wyprodukowanego w Czechach.

Galeria programu

Wyposażona jest w skaner rezydentny sprawdzający każdy otwierany plik, działający z Outlookiem i Outlook Express'em moduł skanujący pocztę e-mail oraz skaner główny. Zapewnia także ochronę przeciwko programom szpiegującym (spyware). W porównaniu do bezpłatnej edycji posiada dodatkowo moduły przeciwko rootkitom, oferuje też zabezpieczenia podczas korzystania z komunikatorów, wyszukiwarek i pobierania plików.

AVG AntiVirus ma przyjazny i prosty interfejs, wiele opcji, w tym m.in. okresowe skanowanie całego dysku, automatyczne uaktualnianie baz wirusów - nawet kilka razy dziennie, podczas gdy użytkownicy bezpłatnej edycji otrzymują uaktualnienia raz na dobę. Sam skaner, dzięki analizie heurystycznej, jest dość skuteczny w wyszukiwaniu i unieszkodliwianiu również jeszcze nieznanych wirusów.

Uwaga!

  • Wersja testowa oferuje pełną funkcjonalność przez 30 dni. Po zakończeniu 30-dniowego okresu testowego możliwe jest przejście na wersję bezpłatną AVG AntiVirus Free Edition.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

AVG 2014 z lepszą ochroną prywatności użytkowników

12
OPROGRAMOWANIE 04.09.2013 | Kuba Pawlak (qbap)

Produkty zabezpieczające firmy AVG to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań wśród użytkowników serwisu dobreprogramy. Dzisiaj czeski producent udostępnił nową linie swoich produktów na rok 2014. Zaktualizowano m.in. bezpłatny program antywirusowy AVG AntiVirus Free Edition, pakiet zabezpieczający AVG Internet Security oraz AVG AntiVirus oferujący dodatkowe moduły zabezpieczające. W nowych wersjach programów zabezpieczających skupiono się przede wszystkim na lepszej ochronie prywatności użytkowników dzięki zaimplementowaniu modułu odpowiedzialnego za bezpieczne usuwanie plików. Metoda…

Recenzje użytkowników

nawet nie wiem czy są
nie wykrywa wszystkich zagrożeń
ocena użytkownika

Przez 3 lata używałem wersji darmowej ale w świetle różnych dyskusji medialnych o bezpieczeństwie naszych komputerów 6 września wykupiłem pełną wersję AVG 2015. Po kilku dniach szok. Próbowałem sam uwolnić się od problemu, który się pojawił (wyskakujące okienka reklamowe) W końcu zacząłem wypytywać znajomych informatyków. Podsuwali mi różne pomysły. Wszystkie nic nie warte. W końcu jeden informatyk (nie pracujący zawodowo w tej dziedzinie) wpadł do mnie i przeskanował komputer innym programem. Wykrył natychmiast wirusa typu adware (dobrze napisałem?) Przez kilka tygodni (od września do grudnia) program w trybie zaplanowanym skanował cały komputer 2x w tygodniu. Kilka razy uruchamiałem skan ręcznie. AVG 2015 nie wykrył zagrożenia. Jak mam odzyskać 143 złote, które zapłaciłem za ten bubel?

23.12.2014 23:18 | Recenzja do wersji 2015 Build 5645a8758
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #219 20.05.2017 10:56

Dwa lata temu miałem szkodnika cryptolockera ale to z powodu swojej głupoty - kiedy bez wiedzy i zbyt szybko otworzyłem podejrzany mail o statusie przesyłki z Poczty Polskiej np. co w tym stylu " kurier był ale mnie nie zastał i dowiedz się o losie przesyłki " .Był to mail kryminalny wyłudzający okup i skończyło się wgraniem systemu na nowo w punkcie naprawy .Na końcu podałem ten przykład celowo, ponieważ zanim otworzysz zastanów się tym bardziej ,że większość antywirusów nie rozpoznaje zakamuflowanego ataku szkodnika .Mail ze szkodnikiem to normalny,sprytny mail i aktywuje się nie po otwarciu lecz dopiero po wpisaniu np. liczb rzekomo dla naszego bezpieczeństwa jako anty spam .Nie pamiętam dokładnie ale miało to związek z potwierdzeniem czegoś słownie lub liczbami a nawet zaznaczenie podanego miejsca haczykiem. Zastanawiam się czy atak szkodnika z poczty mail byłby zablokowany po otwarciu - gdy jest już aktywowany szkodnik przez własne nierozważne kliknięcia podane celowo ?

FreeWare_RK   21 #216 29.06.2016 13:48

@rootoanalyzer (niezalogowany): Otóż to :) . Dobre podejście do tematu :) .

  #215 29.06.2016 09:38

@FreeWare_RK: Ja mam tak samo :) zawsze warto spróbować

FreeWare_RK   21 #214 29.06.2016 01:35

@rootoanalyzer (niezalogowany): O to fajnie, bo mnie kusi ten AVG, zawsze mnie kusi nawet jak nie mam w planie go zainstalować. No bo miałem go poprzez 2012/2013 i 2014, z przerwami bo przerwami ale uważałem go wtedy za jeden z najlepszych AV na rynku jak chodzi o darmowe.

  #213 28.06.2016 15:41

@FreeWare_RK: Będzie się aktualizował do nowej wersji :) tak samo jak Avast IS który też z tej strony ściągałem

FreeWare_RK   21 #212 13.06.2016 18:51

@rootoanalyzer (niezalogowany): A ten AVG się będzie aktualizował d nowej wersji czy tylko bazę sygnatur bo jak tylko sygnatury to ja też wolę wersję free z odblokowaną możliwością aktualizacji.

  #211 12.06.2016 12:02

@FreeWare_RK: Jak już o tym mowa to właśnie jest do pobrania AVG Internet Security z licencją na 6 miesięcy http://sharewareonsale.com/s/free-avg-internet-security-2014-54-99-value

FreeWare_RK   21 #210 03.06.2016 02:17

@Com_binerki (niezalogowany): Można popatrzeć w necie za darmowymi wersjami z promocją na 180 czy 365 dni i potestować. Na razie bym się wstrzymał z kupnem a tak Bogiem a prawdą to można z różnych programów za free zrobić sobie doskonałą ochronę wcale nie gorszą niż płatne rozwiązania.

FreeWare_RK   21 #209 03.06.2016 02:15

@rafalJG: Zależy czy miałeś na ustawieniach domyślnych czy coś przestawiałeś. Bo program trzeba koniecznie skonfigurować. Choć na domyślnych nie ssie tak jak Avast.

hmo   7 #208 01.05.2016 23:14

@Com_binerki (niezalogowany): Mam AVG IS, czyli z firewallem i nie narzekam. Mozna polecic.

  #207 25.04.2016 07:31

Witam! Zamierzam w najbliższym czasie zakupić pełną wersję programu antywirusowego z firewallem. Czy AVG Internet Security to dobre rozwiązanie? Czy jednak wystarczy sam AVG AntiVirus w płatnej wersji? A może proponujecie jeszcze inne rozwiązanie?

rafalJG   2 #206 25.02.2016 10:27

Dwa ostatnie lata miałem 10 firmowych komputerów z oprogramowaniem AVG. Od nowych, szybkich maszyn, po stare klamoty z Windows XP. Trochę śmiecia AVG przepuścił, ale nie obciążał szczególnie systemu i był stabilny na wszystkich systemach: od XP, przez Win 7, 8 i 8.1. Nie było problemów, pomimo, że większość użytkowników nie miała pojęcia o bezpieczeństwie i chyba nigdy nie robiła pełnego skanowania. W tym roku zainstalowaliśmy reklamowany Bitdefender Internet Security 2016 - z którym były jaja przy instalacji, gubienie klucza licencyjnego, zablokowane programy itd. Podsumowując - AVG dla ostrożnych i niezbyt doświadczonych użytkowników z powodzeniem może być.

Autor edytował komentarz.
  #205 30.12.2015 10:15

Uwaga na antywirusa AVG oraz jego wtyczkę AVG Web TuneUp
9 milionów zagrożonych użytkowników
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/uwaga-na-antywirusa-avg-oraz-jego-wtyczke-d.../

Komentarze do poprzednich wersji

  #204 23.07.2015 07:12

u Was tez tak jest nagle pojjawia mi sie i info ze mam wklepac nr licencji... a wczesniej bylo drmowe...

FreeWare_RK   21 #203 29.06.2015 20:17

@Toscior: A no dobrze, że choć część :) . Jak by wszyscy tak samo uważali bo była by porażka. Oczywiście na testy czekam, zawsze :) lubię się dowiedzieć, że softy które lubię utrzymują się na wysokich miejscach. Nie lubię softów które były darmowe i nagle przeszły na płatne a są tak tandetne, że szok. Przykład to Amiti AV. Nie polecam. AVG, no lubię bardzo. Nie zainstalował bym tego IS z kluczem bo wiadomo jak z tymi pirackimi wersjami jest. Może jakiś wirus być albo coś ale tu nie było. A zdecydowałem się na to bo wpienia mnie ta obleśna reklama przyczepiona do dolnej krawędzi AVG w wersji free. Nie da się jej zamknąć jak kiedyś

Toscior   12 #202 29.06.2015 20:00

@FreeWare_RK: "Trzeba umieć sobie radzić" nie do końca przekonuje mnie... choć część Twoich racji podzielam - część. Pozdrawiam i czekam na kolejne testy programów AV no może bez tych kluczy ... :)

FreeWare_RK   21 #201 29.06.2015 19:49

@Toscior: To może teraz są blokowane. Wcześniej nie były. Jeśli nie pasuje Tobie korzystać z tego to nie korzystasz. Ale ktoś może chce, może kogoś nie stać płacić za to gotówką. Trzeba sobie umieć radzić. Tak w świecie jest niestety. Płacisz składki, podatki, ubezpieczenie a jak przyjdzie co do czego to wszystko leży, emerytury żałosne itd. Dlatego korzystam jak się da. AVG też nie jest w porządku bo ,,wciepało" do swojego pakietu pierdoły do optymalizacji systemu za co trzeba dodatkowo zapłacić. Widzisz to jest jak z płytami DVD czy CD. Każdy woli mieć oryginalną płytę danego wykonawcy. Jednak co zrobisz, jak płyta z 6 czy 10 utworami korzytuje powiedzy w przedziale od 60 do ponad 100 zł. Będziesz chodził i kupował? Nie wydaje mi się. Powiedz, nigdy nie pobrałeś niczego z torrentów? Z emule czy bearshare? Wiesz jak by tak faktycznie był fair to trzeba też było by pomyśleć by na stronach poblokować torrenty i inne softy do pobierania różności. Jak by to wszystko było tańsze to spoko, można zakupić ale bez przesady.

Ja sobie zrobiłem to AVG w celu testu jak działa, czy nie ma problemów i odpukać mój klucz który wklepałem nie był zablokowany.
Trochę to faktycznie to piracenie nie jest takie ok ale nie miałbym możliwości zakopić płatnych subskrybcji na pakiety bo obecnie wydatki kieruję na cele rodzinne.
A dla uzupełnienia powiem Ci, że rozumiem też ludzi którzy np. kupują gry i za n-tym razem kupowania nie chcą dać się już nacinać na produkcje które kosztują krocie a w rzeczywistości są niestabilne, z masą błędów a producent traktuje odbiorców jak idiotów. Wypuszcza okrojony produkt za minimum 139 zł a potem się okazuje, że połowa gry jest wycięta i zostaje wydana w formie DLC za które łącznie przepłacisz drugie tyle jak nie lepiej. Więc pewnie dlatego ludzie wolą z torrentów pobrać, przetestować. Nieraz pisze specyfikacja i ktoś kto instaluje program mając kompa spełniającego z nawiązką wymagania przedstwione przez wydawcę, gra mu się nie uruchamia bądź klatkuje itd. Ehhhh z tym wszystkim.

Wracając do tych subskrybcji do AVG, Producent nie straci na tym, bo miliony ludzi korzystają, miliony ludzi kupują subskrybcję dla firm, przedsiębiorstw. Jakiś drobny odsetek jak wprowadzi te klucze które są jak mówisz już blokowane to za wielkiego zamieszania o ile w ogóle nie wywoła.

Wszystko zaczyna być takie nijakie, gorsza jakość i te sprawy.

Dzięki za opinię i wiadomość,
Pozdrawiam!

Toscior   12 #200 29.06.2015 19:26

@FreeWare_RK: A nie wstyd polecać pirackie klucze do AVG? Klucze zaczynające się od 8MEH ... i tak są po pierwszych aktualizacjach blokowane

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.