AVG AntiVirus 18.3.3860

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

AVG AntiVirus to komercyjna odsłona programu antywirusowego wyprodukowanego w Czechach.

Wyposażona jest w skaner rezydentny sprawdzający każdy otwierany plik, działający z Outlookiem i Outlook Express'em moduł skanujący pocztę e-mail oraz skaner główny. Zapewnia także ochronę przeciwko programom szpiegującym (spyware). W porównaniu do bezpłatnej edycji posiada dodatkowo moduły przeciwko rootkitom, oferuje też zabezpieczenia podczas korzystania z komunikatorów, wyszukiwarek i pobierania plików.

AVG AntiVirus ma przyjazny i prosty interfejs, wiele opcji, w tym m.in. okresowe skanowanie całego dysku, automatyczne uaktualnianie baz wirusów - nawet kilka razy dziennie, podczas gdy użytkownicy bezpłatnej edycji otrzymują uaktualnienia raz na dobę. Sam skaner, dzięki analizie heurystycznej, jest dość skuteczny w wyszukiwaniu i unieszkodliwianiu również jeszcze nieznanych wirusów.

Uwaga!

  • Wersja testowa oferuje pełną funkcjonalność przez 30 dni. Po zakończeniu 30-dniowego okresu testowego możliwe jest przejście na wersję bezpłatną AVG AntiVirus Free Edition.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

AVG 2014 z lepszą ochroną prywatności użytkowników

12
04.09.2013  •  Kuba Pawlak

Produkty zabezpieczające firmy AVG to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań wśród użytkowników serwisu dobreprogramy. Dzisiaj czeski producent udostępnił nową linie swoich produktów na rok 2014. Zaktualizowano m.in. bezpłatny program antywirusowy AVG AntiVirus Free Edition, pakiet zabezpieczający AVG Internet Security oraz AVG AntiVirus oferujący dodatkowe moduły zabezpieczające. W nowych wersjach programów zabezpieczających skupiono się przede wszystkim na lepszej ochronie prywatności użytkowników dzięki zaimplementowaniu modułu odpowiedzialnego za bezpieczne usuwanie plików. Metoda…

Recenzje użytkowników

nawet nie wiem czy są
nie wykrywa wszystkich zagrożeń
ocena użytkownika

Przez 3 lata używałem wersji darmowej ale w świetle różnych dyskusji medialnych o bezpieczeństwie naszych komputerów 6 września wykupiłem pełną wersję AVG 2015. Po kilku dniach szok. Próbowałem sam uwolnić się od problemu, który się pojawił (wyskakujące okienka reklamowe) W końcu zacząłem wypytywać znajomych informatyków. Podsuwali mi różne pomysły. Wszystkie nic nie warte. W końcu jeden informatyk (nie pracujący zawodowo w tej dziedzinie) wpadł do mnie i przeskanował komputer innym programem. Wykrył natychmiast wirusa typu adware (dobrze napisałem?) Przez kilka tygodni (od września do grudnia) program w trybie zaplanowanym skanował cały komputer 2x w tygodniu. Kilka razy uruchamiałem skan ręcznie. AVG 2015 nie wykrył zagrożenia. Jak mam odzyskać 143 złote, które zapłaciłem za ten bubel?

23.12.2014 23:18 | Recenzja do wersji 2015 Build 5645a8758

Komentarze

0 nowych
  #225 05.12.2017 10:58

Czy ktoś z was z tego podanego niżej linka do AVG zainstalował AVG i ma go takiego jakiego chciał zainstalować tzn. AVG Internet Security i co istotne na rok darmowy a nie na 30 dni ? Pytam sie dlatego bo pobrałem instalator i wykonywałem kliknięcia w nim według poleceń instalacyjnych i łącznie z wpisaniem klucza i otrzymałem w finale produkt AVG AntiVirus Free 2017 który jak wiadomo jest stale bezpłatny . Czy coś źle zrobiłem a może to pech ? Na zakończenie dodam ,że mi więcej czasu zajęło jego całkowite usuniecie z komputera niż jego zainstalowanie .

  #223 07.09.2017 10:47

Oczywiście pisałem komentarz ogólnie do programów darmowych , jak choćby AVG Free - bo o czytałem komentarze o monitach i reklamach np. do zakupu podwyższonej wersji danego antywirusa . Tutaj jest mowa o AVG AntiVirus trial które jest darmowa na określony czas i może "molestować" funkcja domyślna w programie zachęcająca właśnie do zakupu . Co będzie jak kupisz program na rok - to do czego monit będzie jeszcze zachęcać ? Dla niektórych internautów wiadomości i aktualności od zainstalowanego antywirusa mogą być ciekawe i przydatne . Dlatego ja dla przykładu w Pandzie P. ptaszków nie odznaczyłem i są zaznaczone nadal i mi to nie przeszkadza .

  #222 07.09.2017 10:24

Darmowe programy mają to do siebie ,że są w nim kuszące reklamy i to nie jest żadne nowe odkrycie sensacyjne . Wydaje mi się ,że producent rekompensuje sobie reklamami bezpłatność programu ,więc krótko pisząc coś za coś.

  #221 12.07.2017 12:03

To badziewie non stop molestuje - a to kup wersję wyższą za ileś tam procent taniej, a to uruchom jakiś tam oczyszczacz systemu. Normalnie używać tego się nie da.

  #220 01.06.2017 19:51

AVG Antivirus i ten Security może niektórym stworzyć kłopoty przy odinstalowaniu programu . Nie zawsze całkowicie odinstalujesz dostępnymi środkami systemowymi " Dodaj i Usuń " i "przeszukaj komputer " pozostaną jego resztki ,więc nie obejdzie się bez skorzystania z narzędzia do usuwania AVG. Nawet korzystając ze specjalnego narzędzia przewidzianego do AVG zostaną jego klucze ,pliki ,ślady w rejestrze .Dłuższe wczytywanie stron i przeciągłe kręcenie się kółeczka przypuszczam ,że z tym jest związane i lekkie zamulenie też .Być może popełniłem jakieś błędy ,nie szukałem wiedzy informatycznej lub myślałem ,że odinstalowanie będzie rutynowe ,łatwe ,bezproblemowe .Powiem szczerze nie wiem jednoznacznie jakiej metody i jakiej kolejności użyć przy odinstalowaniu niektórych darmowych i płatnych antywirusów .Z tego co czytałem to min. używanie czyściciela CCleaner lub program MBM może zaburzać pracę antywirusa AVG i producent zaleca jego odinstalowanie . Ja Ccleanera i Malwarebytes od roku nie używam ,więc nie mogę wypowiedzieć się czy zakłócał i czy mam rację .

  #219 20.05.2017 10:56

Dwa lata temu miałem szkodnika cryptolockera ale to z powodu swojej głupoty - kiedy bez wiedzy i zbyt szybko otworzyłem podejrzany mail o statusie przesyłki z Poczty Polskiej np. co w tym stylu " kurier był ale mnie nie zastał i dowiedz się o losie przesyłki " .Był to mail kryminalny wyłudzający okup i skończyło się wgraniem systemu na nowo w punkcie naprawy .Na końcu podałem ten przykład celowo, ponieważ zanim otworzysz zastanów się tym bardziej ,że większość antywirusów nie rozpoznaje zakamuflowanego ataku szkodnika .Mail ze szkodnikiem to normalny,sprytny mail i aktywuje się nie po otwarciu lecz dopiero po wpisaniu np. liczb rzekomo dla naszego bezpieczeństwa jako anty spam .Nie pamiętam dokładnie ale miało to związek z potwierdzeniem czegoś słownie lub liczbami a nawet zaznaczenie podanego miejsca haczykiem. Zastanawiam się czy atak szkodnika z poczty mail byłby zablokowany po otwarciu - gdy jest już aktywowany szkodnik przez własne nierozważne kliknięcia podane celowo ?

FreeWare_RK   21 #216 29.06.2016 13:48

@rootoanalyzer (niezalogowany): Otóż to :) . Dobre podejście do tematu :) .

  #215 29.06.2016 09:38

@FreeWare_RK: Ja mam tak samo :) zawsze warto spróbować

FreeWare_RK   21 #214 29.06.2016 01:35

@rootoanalyzer (niezalogowany): O to fajnie, bo mnie kusi ten AVG, zawsze mnie kusi nawet jak nie mam w planie go zainstalować. No bo miałem go poprzez 2012/2013 i 2014, z przerwami bo przerwami ale uważałem go wtedy za jeden z najlepszych AV na rynku jak chodzi o darmowe.

  #213 28.06.2016 15:41

@FreeWare_RK: Będzie się aktualizował do nowej wersji :) tak samo jak Avast IS który też z tej strony ściągałem

FreeWare_RK   21 #212 13.06.2016 18:51

@rootoanalyzer (niezalogowany): A ten AVG się będzie aktualizował d nowej wersji czy tylko bazę sygnatur bo jak tylko sygnatury to ja też wolę wersję free z odblokowaną możliwością aktualizacji.

  #211 12.06.2016 12:02

@FreeWare_RK: Jak już o tym mowa to właśnie jest do pobrania AVG Internet Security z licencją na 6 miesięcy http://sharewareonsale.com/s/free-avg-internet-security-2014-54-99-value

FreeWare_RK   21 #210 03.06.2016 02:17

@Com_binerki (niezalogowany): Można popatrzeć w necie za darmowymi wersjami z promocją na 180 czy 365 dni i potestować. Na razie bym się wstrzymał z kupnem a tak Bogiem a prawdą to można z różnych programów za free zrobić sobie doskonałą ochronę wcale nie gorszą niż płatne rozwiązania.

FreeWare_RK   21 #209 03.06.2016 02:15

@rafalJG: Zależy czy miałeś na ustawieniach domyślnych czy coś przestawiałeś. Bo program trzeba koniecznie skonfigurować. Choć na domyślnych nie ssie tak jak Avast.

hmo   8 #208 01.05.2016 23:14

@Com_binerki (niezalogowany): Mam AVG IS, czyli z firewallem i nie narzekam. Mozna polecic.

  #207 25.04.2016 07:31

Witam! Zamierzam w najbliższym czasie zakupić pełną wersję programu antywirusowego z firewallem. Czy AVG Internet Security to dobre rozwiązanie? Czy jednak wystarczy sam AVG AntiVirus w płatnej wersji? A może proponujecie jeszcze inne rozwiązanie?

rafalJG   4 #206 25.02.2016 10:27

Dwa ostatnie lata miałem 10 firmowych komputerów z oprogramowaniem AVG. Od nowych, szybkich maszyn, po stare klamoty z Windows XP. Trochę śmiecia AVG przepuścił, ale nie obciążał szczególnie systemu i był stabilny na wszystkich systemach: od XP, przez Win 7, 8 i 8.1. Nie było problemów, pomimo, że większość użytkowników nie miała pojęcia o bezpieczeństwie i chyba nigdy nie robiła pełnego skanowania. W tym roku zainstalowaliśmy reklamowany Bitdefender Internet Security 2016 - z którym były jaja przy instalacji, gubienie klucza licencyjnego, zablokowane programy itd. Podsumowując - AVG dla ostrożnych i niezbyt doświadczonych użytkowników z powodzeniem może być.

Autor edytował komentarz.
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję