AVG AntiVirus Business Edition 2013 13.0 Build 3532a10201

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Bezpieczeństwo dla firm
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AVG AntiVirus Business Edition to oprogramowanie antywirusowe kierowane do małych i średnich przedsiębiorstw. Zapewnia ono podstawową ochronę komputerów w firmie przed wszelakiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem, również tym nieznanym.

Podstawowym składnikiem programu jest silnik antywirusowy, którego zadaniem jest zabezpieczanie stanowisk komputerowych przed działaniem i rozpowszechnianiem wirusów, robaków i koni trojańskich. Jako uzupełnienie oferowane są moduły anti-spyware oraz anti-rootkit, mające na celu wykrywanie i usuwanie szkodników, które wykradają poufne dane użytkowników, mogą zablokować działanie oprogramowania antywirusowego lub powodować utratę cennych dokumentów firmowych.

Dzięki mechanizmowi inteligentnego skanera AVG proces skanowania komputerów odbywa się tylko w momencie gdy nie są one używane, co zapobiega spadkowi ich wydajności podczas normalnej pracy. Kolejne, godne uwagi rozwiązania to tryb milczenia oraz Turbo Scan, które umożliwiają odpowiednio ograniczenie wyświetlanych powiadomień i skrócenie czasu skanowania poprzez zastosowanie sekwencyjnej analizy danych, rozpoczynanej od plików zapisanych na dysku najwcześniej.

Inne elementy AVG AntiVirus Business Edition to filtr poczty elektronicznej, skanujący korespondencje przychodzącą i wychodzącą, a także wykrywający wiadomości spamowe, technologia AVG LinkScanner Surf-Shield, zabezpieczająca komputer przez szkodliwymi stronami internetowymi, Ochrona Sieci AVG, sprawdzająca każdy pobierany plik jeszcze przed jego zapisem na dysku twardym oraz funkcja Strażnika Sieci, pozwalająca uniknąć połączenia z fałszywymi punktami dostępowymi WiFi. Nowością w wersji 2013 jest tzw. ochrona własna, stanowiąca dodatkową warstwę zabezpieczeń przed szkodnikami, które w jakikolwiek sposób mogłyby modyfikować przechowywane na komputerze dane.

AVG AntiVirus Business Edition wyposażony został w bardzo istotną z punktu widzenia przedsiębiorstw, w których pracuje większa ilość komputerów, funkcję zdalnej administracji. Umożliwia ona m.in. zdalną instalację oprogramowania AVG, a także wdrażanie oraz administrację serwerami plików i poczty. Oprogramowanie integruje się z usługą Active Directory.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z oprogramowania przez 30 dni. Do jego instalacji wymagana jest rejestracja licencji testowej, której dokonać można na stronie producenta.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!