AVG PrivacyFix 5.0.1

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

AVG PrivacyFix to darmowy dodatek do przeglądarek internetowych Mozilla Firefox i Google Chrome oraz urządzeń mobilnych działających na systemach Android i iOS, które pozwala na ochronę prywatności użytkownika w Internecie oraz w serwisach społecznościowych.

Już podczas pierwszego uruchomienia dodatku na wybranej przeglądarce lub urządzeniu, AVG PrivacyFix informuje użytkownika między innymi o ilości śledzących go w sieci ciasteczek, czy też o tym ile w skali roku zarabia na nim firma Google poprzez badanie zachowania i prezentowanie spersonalizowanych reklam podczas surfowania po stronach internetowych. Aplikacja pozwala na wyłączenie elementów śledzących oraz widgetów społeczniościowych, do tego możliwe jest włączenie powiadomień informujących o tym, jak z naszymi informacjami obchodzą się odwiedzane witryny.

Jeśli zaś chodzi o portale społecznościowe, AVG PrivacyFix pozwala na zwiększenie poziomu zabezpieczeń swojego konta i lepszą ochronę prywatnych danych. Dopasować ustawienia możemy dla kont w serwisach Facebook, Twitter, Google oraz LinkedIn. Program przykładowo poinformuje użytkownika, że jego lista dzielonych kontaktów i sieci w serwisie LinkedIn jest dostępna dla wszystkich, umożliwiając ustawienie jej widoczności tylko dla znajomych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #8 24.04.2016 13:12

Aplikacja pozwala na wyłączenie elementów śledzących to jest istotne w tym programie i widgetów społecznościowych, do tego możliwe jest włączenie powiadomień informujących o tym, jak z naszymi informacjami obchodzą się odwiedzane witryny. W dodatku program ten był bardziej interpretowany prawidłowo dla mniej obytych z komputerem lub brakiem należytego rozumowania technicznego np. ustawienia , własne działania ,wybory funkcji czy zakresów - jeżeli o kliknięcia myszką w odpowiednie miejsce . Anonimowość - są próby jej realizowania przez redukcję śledzenia . A gdy ktoś chce programy bardziej wypasiony i skuteczniejszy ,nie po polsku - to trzeba liczyć się ,że jest dla bardziej zaawansowanych lub informatyków a mniej doświadczeni będą robić błędy i nieodpowiednie ruchy w tym programie a nawet szkodzić komputerowi .Jeżeli ktoś zna prosty i łatwy program po polsku zachowujący prywatność i anonimowość dla zwykłych użytkowników komputera ,nie profesjonalistów to proszę podać jaki ?

  #7 24.04.2016 12:51

Wycofany bo był prosty dla laika a dobry w zacieraniu śladów dla chcących nas inwigilować po surfowaniu w internecie .Są inne może i lepsze ale zbyt skomplikowane lub płatne

X-Ray1970   11 #6 09.08.2015 22:20

Najnowsza wersja nosi oznaczenie 5.0.11. Czy ktoś z Was już to wypróbował?

  #5 03.07.2015 22:44

@vhooy: Ja do blokowania przycisków "lubię to", facebookowych cookies, serwisów śledzących oraz wszelkiego typu social-badziewia, używam wtyczki ghostery, która dostępna jest na firefox'a, operę i chrome. Oprócz tego jest DoNotTrackMe dla firefoxa i Blur dla opery i chrome. Można też dodać do Adblocka listę "fanboy-social". Skuteczność blokowania możesz sprawdzić instalując wtyczkę Lightbeam (dawniej Collusion) do firefox'a. (nie wiem, czy do innych przeglądarek jest podobna wtyczka) i ocenić, które rozwiązanie najbardziej ci odpowiada.

vhooy   8 #4 01.07.2015 19:01

@miro111 (niezalogowany): to coś byś polecił zamiast AVG? Tak żeby wścibstwo fejsa blokowało

wojtek758   9 #3 01.07.2015 10:33

dodam od siebie, ze poprostu szkoda na to czasu - zwyczajnie..

  #2 30.06.2015 22:05

@vhooy: Bo to niczego nie blokuje na polskich stronach. Dla porównania sprawdziłem z ghostery i oto wyniki (avg privacy fix / ghostery): onet-0/8, wp-0/12, interia-0/5, o2-0/5. Blokuje natomiast na youtube.

vhooy   8 #1 30.06.2015 17:18

za co taka niska ocena redakcji?