AVG PrivacyFix AVG PrivacyFix 5.0.1

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program

AVG PrivacyFix to darmowy dodatek do przeglądarek internetowych Mozilla Firefox i Google Chrome oraz urządzeń mobilnych działających na systemach Android i iOS, które pozwala na ochronę prywatności użytkownika w Internecie oraz w serwisach społecznościowych.

Już podczas pierwszego uruchomienia dodatku na wybranej przeglądarce lub urządzeniu, AVG PrivacyFix informuje użytkownika między innymi o ilości śledzących go w sieci ciasteczek, czy też o tym ile w skali roku zarabia na nim firma Google poprzez badanie zachowania i prezentowanie spersonalizowanych reklam podczas surfowania po stronach internetowych. Aplikacja pozwala na wyłączenie elementów śledzących oraz widgetów społeczniościowych, do tego możliwe jest włączenie powiadomień informujących o tym, jak z naszymi informacjami obchodzą się odwiedzane witryny.

Jeśli zaś chodzi o portale społecznościowe, AVG PrivacyFix pozwala na zwiększenie poziomu zabezpieczeń swojego konta i lepszą ochronę prywatnych danych. Dopasować ustawienia możemy dla kont w serwisach Facebook, Twitter, Google oraz LinkedIn. Program przykładowo poinformuje użytkownika, że jego lista dzielonych kontaktów i sieci w serwisie LinkedIn jest dostępna dla wszystkich, umożliwiając ustawienie jej widoczności tylko dla znajomych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!