AVG Rescue CD - kompletny zestaw ratunkowy

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Grisoft, znana z rodziny programów zabezpieczających AVG, wprowadza całkiem nowy produkt - AVG Rescue CD. Został on przygotowany specjalnie dla firm serwisowych do naprawy uszkodzeń spowodowanych przez wirusy, spyware i inne złośliwe oprogramowanie na komputerach z systemami Windows XP i Windows Server 2003.

AVG Rescue CD oparte jest na AVG Anti-Malware 7.5. Umożliwia uruchomienie bezpośrednio z płyty CD systemu operacyjnego Microsoft Windows Preinstallation Environment (środowisko rozruchowe bazujące nw Windows XP Professional). Płyta zawiera system antywirusowy, antyspyware i zestaw narzędzi administracyjnych takich jak menadżer plików, edytor rejestru, program do zarządzania ustawieniami sieciowymi, narzędzie do sprawdzania poprawności systemu plików i inne programy.

Aktualizacje bazy wykrywanych wirusów i spyware są dostępne automatycznie, bez potrzeby ponownego nagrywania płyty CD. Dotychczas, dla pełnej ochrony konieczne było nagrywanie ratunkowej płyty CD z aktualizacjami baz wykrywanych wirusów za każdym razem, gdy konieczne było jej użycie. AVG Rescue CD to kompletny zestaw narzędzi naprawczych wraz z możliwością odczytu baz z dysku twardego lub zewnętrznego napędu USB.

AVG Rescue CD jest użytecznym narzędziem dla specjalistów IT, umożliwiającym usunięcie niebezpiecznego oprogramowania z zarażonych komputerów, z taką samą skutecznością jaką mogą się pochwalić inne produkty AVG. - powiedział Larry Bridwell, wiceprezes działu Strategii Bezpieczeństwa firmy Grisoft. Specjaliści dla zwiększenia swojej produktywności będą mogli także skorzystać z pełnego zestawu narzędzi i funkcji administracyjnych.

Koszt AVG Rescue CD z roczną licencją to 539,60 zł netto. Użytkownicy pozostałych, komercyjnych produktów AVG mogą zakupić produkt po specjalnej cenie 395 zł netto. Powyższe ceny zawierają licencję na system Microsoft Windows PE, z możliwością uruchamiania na dowolnej liczbie komputerów, ale tylko jednym w danym momencie. Trzydziestodniowa wersja testowa pojawi się w najbliższych dniach o czym niezwłocznie poinformujemy. Więcej informacji na temat produktu znaleźć można na stronie avg.pl.

© dobreprogramy
s